Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Légkondi kondenzvíz elpárologt...

Légkondi kondenzvíz elpárologtatása párologtatóba? Mi ez?

Figyelt kérdés
Gangos társasházban szereltettük fel a légkondit, a kondenzvíz csövét saját lakásunk homlokzatán vezettük el és egy balkonládába gyűjtjük. A lakóknak szemet szúrt és a közös képviselőn keresztül nyomasztanak, hogy vezessük be a lakás lefolyójába, amihez szét kéne vernünk a lakást, tehát nem szeretnénk. A legutóbbi közgyűlésen hozott határozat szerint vagy ezzel a lehetőséggel vagy "felfüggesztett párologtatóba" vezetéssel élhetünk. Mi ez a párologtató?

#légkondicionáló #kondenzvíz elvezetés #kondenzvíz elpárologtatás
2019. jún. 5. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Kondenzvíz elpárologtató, nem akarom reklámozni, 40 ezerért láttam a neten, 700 W teljesítménnyel elfőzi neked a vizet 1,5 l/óra kapacitással.

Bizonyára meg van oldva már ennyi pénzért az is, hogy csak akkor fogyaszt áramot, amikor főznivalója van.

2019. jún. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mutassák meg a ház alapító okiratában, hogy téged erre kötelezhetnek. Ha nem, és sosem folyik túl a balkonláda, akkor így jártak.

Addig is azért tüzetesen nézd át a házat parlagfű, kutyatartási, és tűzvédelmi szempontból, biztos hogy lesz egy rakat szabálytalanság. Ha legközelebb beugatnak, csak kérdezd meg, hogy a szabálytalanságok közül melyikért szeretné a közös képviselő, ha feljelentenéd...

2019. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gábor t ***** válasza:
Szia,egy cseppvíz szivattyú, minden gondot megoldana.
2019. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves első válaszoló, át tudnád küldeni a linket, hol találtad a párologtatót? Valószínűleg rossz kulcsszavakkal keresek, mert sehogy nem találom a terméket.

Egyébként hivatkoztam én is az SZMSZ-re, vagyis arra, hogy abban ez a kérdés nem szabályozott, így nem értem miért szeretnének erre kötelezni. Mindenesetre igyekszem békésen megoldani a problémát!

2019. jún. 17. 17:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves Gábor, rákerestem a cseppvízszivattyúra, de nem értem, hogyan oldaná ez meg a problémát. Hova szivattyúzná el a vizet? Egyedül az esővíz csatornára tudok gondolni, de mi egy 4 emeletes ház földszintjén vagyunk és nincsa szintünkön csatorna. Más megoldás is létezik?
2019. jún. 17. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig ott van a hozzászólásomban:

[link]

2019. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!