Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Távriasztónak lehet értelme?

Távriasztónak lehet értelme?

Figyelt kérdés

Van egy építési telkünk, mindenféle cuccot tárolunk rajta.


Vajon van értelme annak h. nem helyben rögzítő kamerákat vennénk, hanem mobilneten keresztül mozgásra riasztó, képet küldőt?


Elképzelem h. kb. max fél perc késéssel jön egy e-mail az elkövetőről, amit vagy észreveszek, vagy nem, de valószínű igen..


Utána azonnal hívom a rendőröket, akik kb. 10 perc (?) alatt érnek ki, vagy nem tudom.


És akkorra az elkövető tolvaj már rég eltűnt.


Szerintetek van értelme, vagy elég csak helyben rögzítő h. utólag legalább legyen fénykép a biztosítónak, rendőröknek?


190cm-es drótkerítéssel van körbevéve, 2m-en meg egy sor szögesdrót, viszont utca oldalról csak egy mellkasig érő drótkerítés van.


Aszfaltozott, kertvárosi rész, közvilágítás és vannak közvetlen szomszédok.


Köszi.



2019. jún. 11. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Árban mire gondoltál?


Én korábban néztem a YI Outdoor kamerát, egy nagyon felhasználóbarát kis eszköz, egy SD kártya meg 4 csavar, és már megy is. Viszont egyrészt wifi kell hozzá, másrészt nem tudom mennyire megbízható ez a riasztás finkciója, hiszen bármilyen jellegű mozgásra (legyen az akár egy állat, pl egy macska vagy kutya) is azonnal küldi az értesítést. Ennek mondjuk 20 ezer darabja, akar amazonról is lehet rendelni (német raktár).


Egy szar analóg kínai rendszer 4 kamerával, DVR-ral már 50 ezer környékén is beszerezhető, de azokkal meg az a baj, hogy egy emberi arc garantáltan nem ismerhető fel rajta (bár a biztosítónak lehet elég a felvétel, hogy a lopás ténye bizonyítható legyen), nyílván vannak jobb minőségű rendszerek (akár a 4K felbontást is el lehet érni, szenzormozgatásos autofókusz stb) de az ára is ennek megfelelő (egy kamera simán 100-150-200 ezer, és akkor még a megfelelő rögzítőről nem is beszéltünk).


Mindezt összegezve, lehet jobban jársz azzal, ha veszel egy pár a YI-hez hasonló olcsóbb kompakt kamerát, kapsz egy értsítést, és úgymond "be tudsz tekinteni", hogy valóban történik e valami.

2019. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Nálam sima mozgásérzékelős riasztó volt fenn több helyen.

Általában sötétben lassuak az emberek, Görbe úr se úszta meg, de miatta a bejaratos kocsimat uveghangon forgatva hideg motorral kellett felavatni.

A másik építkezésen a romák kispolszkival akartak lopni zsalutamaszokat ott teherautóval voltam letoltam az utca végébe a kövér asszonysagot kispolszkistul.


Tehát megéri de érdemes kimenni a kamera semmit se ér. Ha hajnali 2kor csong a telefonom akkor tudom kapás van

2019. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Ilyen formában a riasztónak (fénykép/felvétel...stb)nincsen sok értelme.Javaslom keress fel egy kisebb biztonsági-vagyonőröket foglalkoztató vállalkozást és a telekre kérj állandó-vagy éjszakás szolgálatot.Vagy te keress és egyezz meg valamiféle óradíjban vagyonőrrel aki vállalkozó és számlaképes.Mindenképpen szerződést kell vele kötni!

(Teljes "telekleltár" mindenképpen szükséges!)

Ha lopás történik akkor van aki szerződés szerinti felelősséget vállal...

2019. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!