Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meglehet menteni egy kazettát...

Meglehet menteni egy kazettát aminek elszakadt a szalagja?

Figyelt kérdés
Van egy ige értékes Michael Jackson kazettám aminek a legvége elszakadt valószínű a tekerés miatt. Meglehet ezt menteni valahogy úgy hogy az eredeti kazettába maradjon a szalag?

2019. jún. 17. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Persze, én is csináltam ilyet valamikor.

Szalagot kihúzod, ferdére kell vágni, hogy egymáshoz ék alakban illeszkedjenek a végek.

Utána egy darab közönséges Cellux szalaggal, a fényes oldalán megragasztani.

Csak kézügyesség kérdése.

Elvileg létezett hozzá javítókészlet is, de a Cellux sem szokott problémát okozni, ragadás vagy ilyesmi.

2019. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Szétcsavarozod óvatosan, és a szalag végét újra rögzíted a kazettatestbe épített orsón. Általában egy kipattintós retesz rögzíti a szalag végét, nyitod a reteszt, szépen befűzöd a helyére a szalag végét (előbb a régi maradékot ami beleszakadt persze kiveszed), aztán visszapattintod a reteszt és összecsavarozod a kazettatestet. Ha ügyes vagy kb. 3 perc mindennel együtt, és egy kicsi fejű csillagcsavarhúzón kívül semmi nem kell hozzá.
2019. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én régen simán összeragasztottam cellux-szal :) Vitte utána is a magnó és a walkman is, kicsit ugrott ott egyet :D Pici, ügyes ujjak nem jelentenek hátrányt. Szóval egy erősebb kezű, vastag ujjú férfi nem biztos, hogy meg tudja csinálni, mert elég precízen kell.
2019. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szétszeded és vagy cellux-szal megcsinálod, vagy nagyon óvatosan egy csepp pillanatragasztóval összeilleszted a két végét pontosan illesztve olyan 3-4 cm hosszan. Én így csináltam meg a kazettáimat, sőt VHS-t is így ragasztottam meg.
2019. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!