Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes erősítöt épiteni vagy...

Érdemes erősítöt épiteni vagy nem?

Figyelt kérdés
Szeretnék 500w-1000w erősítőt építeni vagy venni.Melyik érdemesebb venni vagy egy épiteni , esetleg ha valakinek van valamilyen érdemleges kapcsolási rajza azt szivesen elfogadnám.

2019. jún. 18. 15:20
 1/10 Szirty ***** válasza:

Akkor "érdemes" ha szereted a kihívásokat, értesz hozzá, van tapasztalat, némi kézügyesség és megvannak a megfelelő anyagok, szerszámok.


Sok mechanikai tervezés és szerelés is része egy ilyen projektnek. Az erősítő építése nem ér ott véget hogy kész a NYÁK, be van ültetve és szól is.


Ahhoz hogy a mindennapokban használható komplett készüléket építs ami valamennyire esztétikus és nem utolsó sorban biztonságos is, sok vesződséggel jár.


Vagy veszel valami komplett kit-et (nem tudom van-e olyan) de az nem igazán építés. inkább csak összeszerelés, mint az elemes bútor.


Miért kell ekkora teljesítmény? Koncertezni akarsz? Egy szobába elég a 20-80W. A kisebb erősítők ráadásul (véleményem szerint) nagyobb eséllyel szólnak szépen mint a kW-os példányok.

2019. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, 500 watt egy szabadtéri koncertre elég. Otthonra egy stabilan 2x30 wattos erősítő a legtöbb hangfalhoz elég, ha kicsit érzéketlenebb, akkor legyen 40 watt. Mélyládához kell a kraft, de veszel egy hidalható 2x200-as Crown végfokot 50-60 körül, azzal is jobban jársz, mint minden előzetes tudás nélkül elkezdesz erősítőt építeni.
2019. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. Szerezd be hozzá a legmenőbb cuccokat, aztán állj neki a szerelésnek. Sok sikert. Különben értesz hozzá?
2019. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értek hozzá az elektronikához csak eddig nagyon nem volt erősitőm csak kis 20wattos és szeretnék valami nagyobbat amin szebben,tisztábban szól
2019. jún. 18. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:

De ha értesz hozzá, akkor tudnod kellene, hogy nagy számokkal való dobálózás csak a marketing hülyesége, ilyen számok mögött többnyire nem áll valós szinuszos teljesítmény.

Továbbá emiatt az emberek elveszítik a realitásérzéküket is, nem érzik a nagyságrendeket.

Valamikor építettem erősítőket, sőt azokon (is) tanultam meg az alapokat, de ma már egyszerűbb lenne Kínából rendelni, pláne ha D-osztályút szeretnél.

2019. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2x20 wattal, ha az tényleg meg is tud szólalni annyival, üveget lehet törni.
2019. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:
Így van.
2019. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bubuka508 ***** válasza:
Egyetértek a 2-es válaszolóval, egy 2 x 30 - 50 W-os erősítő bőven elég lakásba, ha nem akarsz falat bontani, még ez sincs messze kihasználva. A nagyobb teljesítményű gépek nem is igazán szólnak jól kis hangerőn, a beállításuk olyan, hogy inkább a nagyobb kivezérlésen hozzák a paramétereiket. Ekkora erősítéstartalékra otthon semmi szükség nincs. Egyébként pl. a Pink Floyd is 2 x 100 wattal kezdte...
2019. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bubuka508 ***** válasza:
Egyébként a kérdésre válaszolva, hogy mi érdemesebb, azt mindenki maga dönti el. Ha nem akarsz vele sokat kínlódni, inkább csak felhasználó vagy, akkor vegyél, de ha nem elégszel meg a gyári, sablonos beállításokkal, szeretsz kísérletezni, van megfelelő képzettséged hozzá, meg időd és türelmed, akkor építs. De tényleg nincs még azzal befejezve egy erősítő, hogy össze van rakva és szól. Viszont a saját munkádat sokkal többre fogod becsülni bárminél.
2019. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Isti1976 ***** válasza:

Erősítőből nem fogsz tudni jobbat építeni, mint 1-2 gyári épp akciós megoldás. Tisztán nem attól szól, hogy nagy a teljesítménye, hanem a THD+N (torzítás + zaj) értéke jó és erős, dinamikus meg attól lesz hogy nagy tápegysége van és jó a damping faktora (kimenő ellenállása kicsi).


Ha jó minőségű erősítőt akarsz építeni, akkor kész modulból dolgozz, pl D-osztályúból mert az keveset fogyaszt, ami nagy teljesítménynél fontos szempont, a Hypexnek vannak jó kitjei pl FusionAmp FA123 (2x125W) ami sztereó és 330EUR, ennek a duplája a 2x250W-os és így tovább. Ez az erősítő modul integrált tápegységgel, de még kell hozzá egy ház is, illetve hangerő szabályozás. Nem olcsó, de az jól fog szólni. Olcsóbban pl az IcePower erősítő modulokat kapod meg, azok sem rosszak.


A kisérletezgetés sokba kerül, mert veszel ezt-azt, azután nem jó, akkor veszel mást, újabb próba és a végén marad egy vödör alkatrészed ami nem kell senkinek, ezért nem ajánlom az egyedi építést. A mérnökök munkaidőben terveznek neked jobbat és készen kapod a polcról garanciával, vagy pl az említett Hypexnél tudsz venni modult.


Ha szereted a szerencsejátékot, akkor rendelhetsz erősítő NYÁK-ot kínából, tele vele az aliexpress és az ebay. Adnak kapcsolást, anyaglistát mellé, de a végeredmény hangzására nincs garancia. Illetve kínai D-osztályúak sem drágák, csak lutri.

2019. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!