Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nincs figyelmeztetés, ezért...

Nincs figyelmeztetés, ezért büntetik?

Figyelt kérdés
Van egy ékszer bolt ahol át lettem verve na most el adtam tört aranyat arról semmit nem kaptam vettem. Ékszert és arról sem aztán kicsit körbe néztem kamera van viszont sehol nincs kiirva hogy kamerával megfigyelt terület a kamera ki lát közterületre és pont fül tanúja voltam mikor azt mondta hogy a parkolora pedig rejtett kamerája van ami a lakó épületet is látja. Ezzel meg büntethető?
2019. jún. 25. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Első körben tanulj meg legalább kicsit helyesebben írni! Aztán ha ez megy, akkor próbáld meg értelmesen és érthetően megfogalmazni a kérdést!
2019. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdés érthető, a maga műveletlen módján.

Állítása szerint átverték a boltban, ezért most kicsinyes bosszút akar állni.

Feljelentené a céget, mert nincs kitéve kamerázásra figyelmeztető felirat. Meg még kitudja, milyen feltétel nincs teljesítve.

2019. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kamerával megfigyelt területen kötelező az egyértelmű és előzetes tájékoztatás. Legyen az akár csak egy piktogram az ajtón vagy figyelmeztető szöveg. A hiányáért büntetnek, ahogy a közterület vagy más magánterületének megfigyeléséért is.


Itt van egy ügy, amiben szinte minden megvalósult amiről kérdezel: jogalap hiánya, tájékoztatás hiánya, tiltott felvétel. 15 millióra büntették érte az adatkezelőt:

[link]

2019. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!