Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lefrissíteni. (Software) Ki...

Lefrissíteni. (Software) Ki az eszement barom aki kitalálta ezt a szót?

Figyelt kérdés

Pár szó hogy értelmet nyerjen a kérdés is:

Letölteni

Frissíteni

Felfrissíteni


Upgrade

Update


Magyarázat:

Egy adott program verzioszama nem lefele megy hanem felfele emelkedik.

Egy adott programot FELFRISSITEK nem pedig LE :)



#Lefrissít
2019. jún. 25. 21:14
 1/4 Mihago ***** válasza:
100%

1996-ban fordítóként dolgoztam az Ablaksoftnál. Az a cég követte el az összes Microsoft-magyartalanítást. Ne tudd meg, mi ment ott... Eleve Dublinból pofázták meg, hogy szerintük mi hangzik jól magyarul, valami ír tyúk, aki fél évet élt Budapesten, ezért úgy gondolta, jobban ismeri a magyar nyelvet, mint a magyarok. Volt egy szószedet a legelcseszettebb, értelmetlen ferdítésekkel, amit kötelezően használni kellett. Ráadásul az volt a rögeszméjük, hogy mindenáron magyar (khm, "magyar") szó kell mindenre, és amire már van, azt csakazértis át kell keresztelni. Így pl. nem alaplap, hanem "alapkártya" van a számítógépben. Képesek voltak öt napon át agyviharozni, hogy mit találjanak ki a "menü" szó helyett, mert szerintük az sem elég magyar. Mondtam, hogy legyen étlap, erre felháborodva kioktattak, hogy ne vicceskedjek.


Különben borzasztó szar hely volt, tele egymást furkáló öreg libákkal, nagypofájú lamerekkel meg orrba-szájba kémkedő menedzsmenttel. Akkora faxszopók voltak, hogy olyat azóta sem láttam. Mikor eljöttem (hála Istennek, vége lett a főiskolai gyakorlatnak), elhoztam egy reklámbögrét, amiből amúgy ötvenezret hozott a szomszéd cég, kb. azzal dobáltuk a verebeket cigiszünetben. Erre a cégvezető képes volt hivatalos levelet írni a fősulinak, és bepanaszolt, hogy "eltulajdonítottam a partnercég relatíve nagy értékű reklámhordozóját". Na, hát ilyen eszement barmok találják ki ezeket a szavakat.

2019. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanazok a hülyék, akik kitalálták, hogy a sorozatok új részeit nem megrendelik, hanem berendelik! Simán csak frissíteni verzióra... de semmiképpen sem lefrissíteni.


De ugyanúgy hányok a "kivittem" vagy "kijátszottam" a játékot kifejezéstől, talán végigvittem, vagy végigjátszottam

2019. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos ez van, utóbbi években terjedt el ez a baromság, nagyjából a Facebook-generáció elszaporodása óta.

Én is csak néztem, hogy mi van? Egyszer csak azt látom, hogy a fórumokon mindenki befrissít, lefrissít, letelepít, berendel és hasonló "pesties" kiszólások.

Régen simán rendeltünk valamit vagy megrendeltük.

De az már úgy nem jó, muszáj parasztkodni.

2019. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne szándékos magyarításhoz. Hülye spontán köznyelvi terjedés.


Oltsd fel a villanyt.


De ezernyi szó ugyanígy keletkezve beépült és már észre sem vesszük.

Felpofozni.

Ha valakit megcsépelnek, az talaj felé szokott távozni, nem felszáll.

Meg- ,vagy max. lepofozni lenne a helyes.

Stb.


Kár ezen fortyogni.

2019. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!