Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erről az Aldi-s autótöltő- és...

Erről az Aldi-s autótöltő- és indításrásegítőről vélemények? Mennyibe került, amikor forgalmazták?

Figyelt kérdés
[link]
2019. júl. 12. 08:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Egy ép, jó állapotú, de lemerült akku akkor sem szalad fel 14,4V feszültségre, ha a motor már beindult, és az ember pörgeti olyan 2000/perc fordulaton, hogy a generátor leadja a névleges áramát."

Rövidség kedvéért a 14,4 V elméleti értéket említettem, de ezzel nem kellene visszaélni, hogy nem akartam bonyolítani.

Gyakorlatban a generátor gerjesztésszabályzóján, illetve ECU-vezérlésén múlik, hogy pontosan menyire áll be a feszültség, pörgetett motornál, kikapcsolt nagyfogyasztók mellett. Nem feltétlenül 14,4 V, lehet kevesebb is, ami nem is baj, kímélődik az akku.

AGM akkunál lehet 14,7 V, sőt vannak bizonyos szabályzási trükkök, pl. némelyik francia típusnál, amikor kezdetben jobban rátölt, hogy a gyakran rövid utakat menő sofőröknek kedvezzen (rövid úton már igyekszik jobban rátölteni, később, hosszabb úton viszont lejjebb szabályoz).

Vagy lehet hőfokfüggő szabályzás is, meg amiről még fogalmad sem lehet, én meg miért részletezném, hosszú, nem tartozik a témához.

Ja, te láttál 1 db járművet, ahol nem 14,4 V, az már neked minden?

Jó vicc...

Egyébként utána észrevettem, hogy nem 90 Ah szerepelt, csak pillanatnyilag elnéztem.

2019. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"2000/perc fordulaton, hogy a generátor leadja a névleges áramát"

Gerjesztett forgórészű szinkrongenerátor működése, feszültségszabályzás / stabilizálás tiszta egyébként?

Mert mintha elszóltad volna magad, hogy lövésed sincs róla.

2019. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!