Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért melegszik fel a proci...

Miért melegszik fel a proci új videókártyával?

Figyelt kérdés
A processzorom egy i5 4460. Semmi baj nem volt vele amíg a gt 740-em lecseréltem egy gtx 1060-ra. Miután beszereltem az új kártyát a gépem belassult. Pár újraindítás után pedig azt irta ki a gép hogy Cpu over temperature error. Most rosszabbul fut mint a régi kártyával. Költséges volt videókártyát váltani szóval normális válaszokat kérek.

2019. júl. 18. 15:46
 1/4 meszike91 ***** válasza:
Az új videókártya több hőt termel, mint a régi és ezt már lehet nem tudja elvezetni a házad.
2019. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha a ház nem tudja elvezetni, akkor miért a processzor van túlmelegedve?
2019. júl. 18. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ott lehet a probléma, hogy mivel a videókártya többre képes (nagyságrendekkel) ezért a processzornak is több számítást kell végeznie a magasabb grafikai beállítások mellett. És ez a kártya már az a szint, amit nem feltétlenül tud kiszolgálni a processzor, folyamatosan 100%-on pörög ami termeli a hőt.


Itt van a két kártya benchmark eredménye. Nem azt mondom, hogy szentírás, de a nagyságrendeket jól mutatja:

[link]

[link]


Ami kérdés:

Biztos a processzor melegszik túl? Érdemes valamilyen programmal, mondjuk HWinfoval ránézni.

[link]

Illetve milyen hűtés van a processzoron? Nekem például BIOS-ban van "eco" módra állítva a pocesszorom, ha teljesítmény centrikusra állítom, akkor sokkal inkább melegszik, mert a gyári intel hűtő nagyjából annyit ér, hogy alapjáraton tartja a hőfokot.

2019. júl. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! A melegedő processzor problémát már megoldottam a hűtő kipucolásával. Mostmár csak annyi lenne a probléma, hogy sokkal lassabb a gépem mint a régi kártyával. Egyszerűen szaggat, laggol. Játékban pedig az fps szám össze vissza ugrál. Egyszer nagyon magas aztán pedig hirtelen leesik, majd hirtelen felugrik. Néztem youtubeon különböző videókat ahol a proci és a kártya együtt dolgozik. Azoknak az embereknek tökéletesen futott minden. Ez mitől lehet?
2019. júl. 19. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!