Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li-ionos aksi laptopban -...

Li-ionos aksi laptopban - mélykisülés után lehet bármit kezdeni vele?

Figyelt kérdés

egy teljesen jó állapotú, előtte még 1-1,5 órát bíró aksi volt, csak véletlenül belkapcsolva hagytam és nem volt a töltőn, 3-4 nap után vettem észre, viszont annyira lemerült ezek szerint, h semmit se tudok vele kezdeni, el se akarja kezdeni a töltést.


van a felélesztésére vmi módszer? ha kicsit nagyobb feszt adok neki, az használ? pl 19 V helyett ráadok 25 V-ot?

egyéb? köszi



2019. júl. 23. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Orbitális butaságot írtál.

Ha a laptop betápjára adsz túlfeszültséget, agyonvágod.

Az akkura meg mit akarsz?

Lehet 12,6 vagy 16,8 V végfeszültségű csomag például, annak nem adhatsz 19 V-ot sem.

Tehát vagy bedugod és úgy hagyod egy napig, hátha elindul. Ennek magyarázata, hogy a túlmerült akkuk csak alacsony, kímélő árammal húzhatók fel először cellánként 2,5 V-ig, utána indulhat a normál töltés. Az akkuba integrált védelem túlmerülés esetén minimális áramot átengedhet, amiről visszajelzést nem látsz.

De ennyitől nem szokott túlmerülni az akku, pont a védelem nem engedi azt sem, illetve a laptop is lekapcsol.

Noha tiltás után a védelem automatikusan visszaáll, de előfordulhat, hogy rá kell segíteni, például cellacsere után van ilyen.

Ehhez külső feszültséget kell kapcsolni az akkura (amennyi a saját feszültsége), jó esetben attól ismét aktiválódik a letiltott védelem.

De vannak még más trükkök, lehetőségek is.

2019. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké, de most ebből nem tudom, mit tegyek :(

és egyébként 19 V-ot kap alap esetben a tápjáról. most már állt is egy kb 40 órát, és meg se nyekken, csak nem akarja azt a bizonyos minimális átszivárgást ... és de bizony, új is volt, és előtte semmi gondja se volt, ezek szerint akkor vmi a védelmében mégse volt tökéletes, mert hagyta teljesen kinyiffanni.

2019. júl. 24. 06:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol kapna már 19 V-ot, a mobiltelefon akkuja sem kap 5 V-ot, hiába annyit küldesz a telefonra.

Utána van még töltésszabályzó, ami csak addig engedi tölteni az akkut, ameddig kell.

Ki kell venni az akkut, feszültséget mérni rajta, utána tápot kapcsolni rá, de szakszerűen, nem akármennyit.

De még mindig nem írtad, hány V-os akku van benne, így nem tudom kitalálni.

2019. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké úgy igen. de úgy éretttem h 19V-ot küldök rá, annyi a tápja,. na de mindegy, mérgemben már kivágtam a frászba, próbáltam kiszedni, de beépített, szal ... ennyi.
2019. júl. 25. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!