Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet vegyem?...

Melyik fényképezőgépet vegyem? Canon 80D vs 6D

Figyelt kérdés

Még csak kezdő se vagyok fényképezőgép témában, eddig csak telefonnal fotóztam, de jobb képminőségre van már igényem.


Elsődlegesen amire használni fogom az videó készítés, ezért választanék kihajtható kijelzővel szereltet. E mellett zárt térben fogom használni, tehát kis távolság, rossz fényviszonyok között. Ritkábban tájképet lőnék vele kirándulások alkalmával, tehát szép kép a cél, de nem kell profi minőség.


Objektívre is várok ötleteket a fentiek függvényében, előny a kis méret a mobilitás miatt.



2019. júl. 28. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A sima 6D egy régi kifutott fullframe váz, minden csak nem kompakt. A 80D már jobb, de felesleges még mindig, ha csak a jó képminőség és a videó, plusz mobilitás a lényeg. Tényleg felesleges. Ráadásul pl. ezt a gépet megkapod újonnan, obival együtt, egy leharcolt 6D áráért...


[link]


Sony-k jók videóban, és mivel APS-C így a képminőséggel sem lesz gond, beltérben sem. Kiránduláshoz pedig az alapobi elegendő.

2019. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A 6D egyetlen nagy előnye, hogy fullframe, ennek köszönhetően kevés fénynél szebb minőséget produkál. Ezt leszámítva a 80D a klasszikus videós váz, én ezt választanám. Azonban jelzem, hogy pont a napokban várható, hogy bejelentik a 90D-t. Ha nem sürgős a vásárlás, szerintem érdemes megvárni, amíg az kijön. Simán lehet, hogy jobban megéri, de ha a 80D mellett maradsz, akkor is várhatóan lejjebb megy az ára, hiszen névleg "elavult" modellé fog válni.


Ha a 80D mellett maradsz, akkor objektívnek az alábbi lehetőségeket látom:

- Sigma 17-50 f2.8: olcsó és jó

- Canon 24-70 f2.8: drága és nagyon jó, később fullframe-re váltásnál praktikus

- Sigma 18-35 f1.8: elképesztő fényerő és ehhez képest jó ár, cserébe nagy, nincs stabilizátor, és kisebb a zoom


Ha 6D akkor Canon 24-70 f2.8 lenne az én választásom. És bármelyiket is veszed, kirándulásokra én inkább beszereznék egy 18-200-ast, vagy hasonló gyújtótávolságút. A fentiek minőségével nem veheti fel a versenyt, de nagyobbak, nehezebbek, és én praktikusabbnak látom a nagyobb zoomot.

2019. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

zárt térben a kis távolságok és rossz fényviszonyok mellett a full frame mindenképp hasznosabb a kisebb zajszint miatt is, meg azért is, mert nincs crop. viszont mindenképp drágább.


ha fontos a kihajtható LCD, akkor a síma 6D (markI) nem játszik, csak az utódja a 6D mark II, ami drágább az elődnél is, meg a 80D-nél is.


ha a 80D-t választod és tényleg mostanában esélyes az utód, akkor érdemes lehet várni vele.


viszont ha nem fontos a “profi minőség” (bármit is érts ez alatt), akkor miért 80D és nem 800D?


meg miért csak Canonban gondolkodsz, Sonyban, vagy Panasonicban miért nem?

2019. júl. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Tetszik az a sony amit linkeltél, de azt írják hogy 20 perc videózás után túlmelegszik. Esetleg valami stabilabb teljesítményű típus van ebből?


#2 Kösz a tippeket. Nem sürgős a beszerzés, előbb még informálódok mi fán is teremnek a fényképezőgépek, ahogy most is teszem.


#3 Legalább már tudom miben jobb a full frame.


Profi minőség alatt igazából laikusként egyedül az árát értettem. A 600 ezres, milliós gépek számomra profik, 2-300 ezrest gondolnám a saját örömömre fotózás vágyát hosszú távon kielégítő gépek mezejének, 100 alatt pedig még mindig hozzá nem értőként a kompromisszumos megoldásokat sejtem.


Azért nem gondolkodtam sony-ban, vagy panasonic-ban, mert beírtam a google-be hogy "fényképezőgép videóhoz" és a canon oldala volt az első, amelyen a 80D-t ajánlották. Amúgy nyitott vagyok bármire, továbbra is még hozzá nem értőként.

2019. júl. 29. 17:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos kérdés, hogy konkrétan milyen céljaid lennének a videózáson belül. Nem mindegy, hogy kisfilmet, vlogot vagy családi videókat szeretnél csinálni például. Ahogy az se mindegy, hogy mik a közép- és hosszútávú tervek, szeretnél-e olyan szintet elérni, hogy értékesítsd a munkádat, bemutasd nézőknek neten, filmfesztiválon, vállalnál-e videós munkákat. Céloktól függően lehet, hogy egy 80 ezres szettel is ellennél a következő 8-10 évben, de az is lehet, hogy érdemes kimaxolni a rendelkezésre álló anyagi keretet a legjobb ár-érték arány érdekében.
2019. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

"Még csak kezdő se vagyok fényképezőgép témában"


#5 Te komolyan gondoltad a válaszodat? Lehet segíteni akarsz, de minek.

2019. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, segíteni próbálok, és pont azért, mivel senki sem profiként kezdi. Ellenben elképzelései mindenkinek vannak arról, hogy mennyire gondolja komolyan ezt a most még hobbit. Ha nincsenek nagy ambíciók, akkor segíteni kell abban, hogy ne szórjon el egy rakás pénzt feleslegesen, és keresni egy olcsó, mégis relatíve jó megoldást. Ha komolyabb tervek vannak, akkor meg egy jó befektetést kell találni, mivel annak semmi értelme, ha pillanatok alatt kinövi, amit most vesz. Én pl. az első gépem megvásárlása után egy évvel kezdtem vállalni megbízásokat, tehát még csak arról sincs szó, hogy ez annyira távoli jövő lenne.
2019. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 "Nem mindegy, hogy kisfilmet, vlogot vagy családi videókat szeretnél csinálni például." - Mindegyik is szóba jöhet, pl youtube-ra tölteném fel, de pénzzé nem akarom tenni a munkámat, csak magam és ismerőseim szórakoztatására szolgálna.


Némi szempont, hogy segíteni tudjatok:

- Ha este lövök egy képet, akkor ne a szemcsék közül kelljen kihalászni a látnivalót, mint most kell a telefonnal készült esetében.

- Full hd 60fps videó esetén ne kelljen eldobni a gépet 20 perc múlva, mert túl melegedett. Ha egy órát kibír az viszont már jó, utána hűlhet kicsit. Az aksik bírják egyáltalán egy óráig a melót? :)

- No meg családi fotók, kirándulásról képek, de gondolom nem ez a szűk keresztmetszet.


A lényeg, hogy nem szeretnék később váltani, mert azt érzem hogy ami van gép az kevés.

A sony az első hozzászólásból tetszett, csak a melegedésétől tartok. Rákeresve külföldi fórumokon is ismert jelenség.

2019. júl. 30. 14:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sonyban sajnos nem tudok segíteni, mivel nagyon kevés a személyes tapasztalatom vele, megosztó véleményeket hallok róla. Amit ezekből leszűrtem, hogy minél újabb a modell, annál kevésbé jelent gondot a túlmelegedés, sok esetben kizárólag 4K-s felvételnél fordul elő, fullHD-nál nem. Én még így sem merném bevállalni, de tekintve, hogy nagyon sokan vannak, aki videós munkára használják, lehet csak én aggódom túl a dolgot.


A leírtak alapján én egy Canon 200D-t vennék egy Sigma 17-50 f2.8-as objektívvel. A vázból hiányzik a 80D néhány előnye, viszont a hiányuk nem hiszem, hogy zavarni fog, és azért olcsóbb gép. Mivel fontos szempont a kevés fénynél történő fotózás, javaslom mindenképp keress google-ben teszt fotókat. Vannak oldalak, ahol különböző ISO értékeket beállítva meg lehet nézni, hogy hogyan teljesít a gép. Így nem fog érni meglepetés, mivel csodát azért ne várj, a fényképezéshez fény kell, ahogy a videóhoz is :) Megnézheted, hogy a 6D, vagy más fullframe-ek mit tudnak ebben a tekintetben. Mondjuk én hobbira senkinek sem ajánlanék fullframe gépet, legfeljebb ha annyira felveti a pénz, hogy már nem tudja mire költeni.

2019. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. aug. 1. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!