Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Bármilyen ND filtert lehet...

Bármilyen ND filtert lehet használni telefonhoz is?

Figyelt kérdés

Ha a telefonhoz tudom rögzíteni, tudom használni? Nem zavar be a kamerának? Képes lesz normális minőségű képeket/videókat felvenni?

Samsung Galaxy S10, vennék hozzá ND szűrőt és érdekel, hogy működik-e vele. Láttam, hogy van olyan, amit rá kell csíptetni, de abból csak 400-asat láttam és ha veszek egy 2000-eset és hozzáerősítem a telefonhoz, működik?

UI: okoskodó kommentek nem érdekelnek, a telefonomat szeretném fejleszteni, és arra költeni kisebb összegeket, nem szeretnék félmilliós fényképezőgépet venni, csak telefonnal készítenék hosszú exponálási idejű képeket.



2019. júl. 28. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem teljesen a kérdést. Telefonhoz készült ND filtert használnál? Akkor működni fog. Erősebb, de objektívekhez készült filtert tennél valahogy a mobilod elé? Az is teszi a dolgát, csak elég macerás úgy felerősíteni rá, hogy ne szökjön be fény oldalról. Illetve hosszú expónál a telefon kis szenzora elég sok zajt tud összeszedni, utólag valószínűleg sokat kell dolgoznod majd a képeken.
2019. júl. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Működni fog, hiszen a telefon nem tudja megkülönböztetni, hogy most beborult az égbolt vagy csak napszemcsit tettél a lencse elé. Ha hosszú expos időt szeretnél készíteni, azért csekkold le előtte, hogy tud-e a szoftver manuális vezérlést.
2019. júl. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fényképezésnél van professzionális mód, ahol lehet mindent állítani, azzal szoktam szórakozni mostanában, leginkább villámokat és hullócsillagot fotózgatok. Videónál nincs lehetőség manuális beállításokra.

Vennék egy rendeset, mondjuk 2-2000 -eset, hogy nappal is tudjak néhány másodperces exponálási idejű képeket készíteni. Még kitalálom, hogy hogyan erősíteném fel. Olyanból, amit telefonra találtak ki, csak 400-asat találtam, ami szerintem nem lenne elég.

2019. júl. 29. 00:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Puskázd ki innen, hogy hány stopnak felel meg az ND400:

[link]


Ezután kimész a kívánt megvilágítási körülményekre, amilyennél majd a kép is készülni fog és beállítasz egy jó expot manuálban. Ha ez megvan, akkor fejben lezongorázod, hogy milyen érték fog kijönni a szűrővel, így már nagyjából tudni fogod, hogy elég lesz-e. Más kérdés, hogy érdemes lenne egy-egy szűrőt még venni mellé 1 vagy 2 stoppal alá és fölé, mert az időjárás biztosan be fog tenni a számításnak.


Egyébként csodákat ne várj, mert ahogyan más is írta, az az ici-pici szenzor úgy összeszedi a zajokat egy hosszú expo alatt, hogy ihaj'. Igazából éppen emiatt drága ND szűrőben sem érdemes gondolkozni szerintem, mert felesleges, vennék valami olcsót, az bőven jó telefonhoz. Rendes, fényképezőgépekhez való szűrőt talán üvegvágóval lehetne méretre szabni, aztán valami kis csipesszel vagy tépőzáras megoldással rögzíteni a telefonra, így hirtelen nem jut eszembe praktikusabb megoldást.

2019. júl. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mukodnie kell hiszen ez egy gép független kiegészítő


Kérdés csak az hogy mennyi a telefon kamera leghosszabb expo ideje és mennyire van szükséged

2019. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az üvegvágóról jut eszembe, én régen egy Obiban vásárolt hegesztőüveget tettem a fényképezőm elé:) Ezek szerintem kb. ND1000-nek felelnek meg, viszont egyrészt igénylik a házi barkácsolást, másrészt nyilván nem olyan egyenletes az üveg optikai megmunkálása, mint egy kifejezeten fotózásra készült eszköznél. De jó móka, egész használható "művészi" képeket lehet velük lőni.
2019. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!