Surgin250 kérdése:

Használhatok más akkut a gépemhez? Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés

Van egy Canon EOS 500N filmes gépem, ami alapból 2db CR123-as elemmel üzemel, melyek egyenként 3 voltosak. Láttam, hogy lehet kapni 3.7 voltos lítium akkumulátorokat melyeket az egyszer használatos elem helyettesítésére árulnak.

Lehet-e baja a gépemnek ha 6 volt helyett 7,4-et kap, esetleg van benne valami féle feszültségszabályzó?



2019. aug. 8. 19:18
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
71%

A 3V is olykor 3,2V, így 6V esetében szerintem max 0,5V eltérést fogad el, ám ha van rajta tápbemenet és az 7,5V-os, akkor el kell bírnia. Ha az is csak 6V és kimérve fogyasztás nélkül sem 6,8V feletti az érték, akkor 7-el még elmenne.

VISZONT!!!

Egy frissen töltött 3,7-es Li-Ion aksi 4,2V-os! (Mint ahogy az 1,2-es aksi is 1,4, ha fel van töltve.)

Tehát neked nem 7,4-el, hanem 8,4-el kell számolnod! Az pedig 6V helyett már eléggé sok.

Nem ismert a gép fogyasztása, de egy zeener diódával vagy ellenállással tudnál feszt csökkenteni, de az már nem a legjobb megoldás.

2019. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért vettem markolatokat a filmes gépeimhez. Bár egy évtizeddel ezelőtt, akkor igen olcsók voltak ezek a filmes dolgok.
2019. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!