Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hold fotózás filmes fényképező...

Hold fotózás filmes fényképezőgéppel?

Figyelt kérdés
Mekkora záridő, és milyen érzékenységű film ajánlott?
2019. aug. 9. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Kb. ugyanaz mint digitálison nem? Tudni kell, a film - szerencsére - érzékenyebb a fényre mint a digitális szenzor. Jobb a dinamikatartománya.


[link]

2019. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Milyen objektívet használjak hozzá?

200mm elég lesz, vagy ruházhatok be egy új objektívre?

2019. aug. 9. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Az még crop-os vázon is elég rövid... filmes gépnél nem tudsz nagyítgatni, kivéve ha úgy kéred az előhívás során. De egyébként, őszintén, miért éri meg filmessel egy - úgy látom még kezdőnek - a holdfotózás?
2019. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

fullframe-en a 200 mm így néz ki:


[link]


[link]


Szóval, igen, rövid lesz. Én micro 4/3 gépen, 300mm-el se tudom olyan közel hozni mint gondoltam (vágás nélkül).

2019. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hogy miért éri meg?

Anyagilag, nyilván pénzbe kerül, egy tekercs film 990Ft,egy átlagos használt tükörreflexes, ami tényleg jó is, lazán egy 10-es, ehhez még vennem kell egy jó nagy teleobit, plusz az előhívás költsége, ha nem én csinálom, plusz 2000/tekercs.

De ha az embernek van egy hobbia, meg tudja magának magyarázni, hogy miért költ el havonta több ezer forintot előhívásra, és filmre. :)

Szeretem a régi dolgokat. A fotózás ősei is filmes gépekkel fotóztak, igaz általában középformátumú Hasselbladokkal, esetleg Leica-kal, de az egy más kategória :)

Lényeg a lényeg, hogy ezekkel a gépekkel is lehet fotózni, néha jobb képeket készítesz vele mint egy digitális fényképezőgéppel. Ettől függetlenül, vagy egy Olympus OM-D fényképezőgépem, ami digitális, és természetesen legfőképpen vele fotózok. Az analóg fotózás, amolyan hobbi, a múlt félidézése, némi szentimentalizmus stb. stb. Ez maga az Avantgárd.... Egy nagyon szűk réteg érti, de az jól szórakozik, az analóg gépekkel.

Igazából 200mm-es objektívvel, 4/3-ad szenzoron már próbálkoztam holdfotózással, és nem volt olyan rossz az eredmény, mondjuk Lightroomban, kelett azért szerkeszteni, a színeket és egy kicsit az élességet. Viszont nem tudom, hogy ez az objektív Fullframe analóg vázon hogyan működik.

2019. aug. 10. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Bocsátsd meg, de manapság aki a Holdat akarja fotózni, videózni az vesz egy Nikon P1000-es gépet.


Nem tudom, hogy egy 200-as obival mi értelme lehet még "bohóckodni".


Inkább nézd meg ezt:


[link]

2019. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként nézzél már rá a naptárra. 2019-es évet írunk.

Már túl vagyunk a VHS korszakon, a DVD korszakon, sőt már a média lejátszók korszakán is. Már a DVD írás korszakán is. De hogy a fotózásnál maradjunk, a gagyi kompaktok tudják a 60x-os optikai zoomot.

Valamikor a 200mm-es obi ért valamit, egy alap 28mm-eshez képest ugye 7,1x-es zoomnak számított. Hol van a mai 60x-os zoomhoz képest, sehol.

És akkor most azzal jössz, hogy a Holdat akarod fotózni egy 200-as "ajtókitámasztóval". Érdekes.

Ezzel a kérdéssel olyan 20-25 évet késtél...

2019. aug. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy semmit nem tudsz a fotózásról.... Hasonlíts már össze egy képet ami egy 1000-es zoom Bridge géppel készült, egy olyan képpel ami egy 1000mm-es objektíves Milc vagy tükörreflexes géppel készült... Ég és föld....

Hiaba van xx-szeres zoomja, minél jobban belenagyítassz, annál pixelesebb lesz s kép.... Olvass többet a témában, ha nem tetszik, hogy engem személy szerint érdekel az analóg fotózás, akkor lapozz tovább. Egyáltalán minek írsz? Nem is értesz hozzá.... Nem az volt a kérdés, hogy hogyan verjek el x összeget, egy korlátozott mértékben használható zoom-os körömnyi, vagy még kisebb szenzorú kompakt gépre, hanem, hanem HOZZÁ ÉRTŐK válaszára vagyok kíváncsi a Hold fotózással kapcsolatban. Szerencsére kaptam olyan választ is. 😉

Mellesleg mint írtam, van digitális gépem, szóval nem kell felnyitni a szemem, hogy jaj már ez van, az van mert tudom...

A fényképezőgép, amit ajánlottál, csak korlátozott mértékben használható. Sokkal jobb a cserélhető objektíves gép. KB 4-szer akkora szenzor van egy átlagos milcben, mint egy kompakt, zoomos gépen.

2019. aug. 11. 02:17
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


Egy átlagos gépben aps-c szenzor dolgozik, vagy m4/3.ezek mint nagyobbal jóval, mint az általad linkelt gép szenzor mérete.

2019. aug. 11. 02:22
 10/13 A kérdező kommentje:

És még megjegyzném, hogy a régi M42-es objektíveket nagyon sokan használják mind a mai napig, digitális vázakon is.

Az általad belinkelt gép laza 300ezer körül mozog, tudásban lényegében mindenben felülmúlja egy milc vagy tükörreflexes, cserélhető objektíves gép. 300 körül, már erős középkategoriás gépeket lehet venni, és az nem a bazi nagy zoom objektivekkel szerelt gagyi kompaktokkal kezdődik :)

Még használt Leicat is lehet kapni ennyiért, filmes gépek közül, most jelenleg 2 Hasselbladot tudnék venni :) 😀

Olvass többet a témában, mert el vagy egy csöppet tévedve :) 😀 😀 😀

Persze nem becsülöm le a Bridge gépeket, hiszen azok is jók, általánosabb felhasználásra, de korántsem hozzák azt a képminőséget, mint a cserélhető objektíves gépek. Mindenesetre beszereztem, legalábbis megrendeltem egy 500mm-es objektívet, egy próbát megér remélem elég lesz.

2019. aug. 11. 02:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!