Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Magyarországon hol vannak a...

Magyarországon hol vannak a legszebb helyek ahol a legjobb tájképeket lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Szerintetek hova érdemes menni, ha tájfotózni szeretnék? Köszi a tippeket, szép napot mindenkinek.

2019. szept. 29. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Magasabb kilátók, pl.: Kékes, János-hegy, stb.
2019. szept. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pilis, Mecsek.


Én ezeken a helyeken voltam és imádtam.

2019. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagy Péter Mennykő a Zemplénben. A Zemplénben több ilyen magas ponton lévő kilátó is van. Vagy ha nem akarsz nagyon sokat felfelé menni akkor a Simai kilátó, Erdőbénye és a szerpentin után az aszfaltos - murvás erdei út kb. 1.5 k felfelé, ott is tudsz tájképet készíteni. Szegi falu fölött lévő Várhegyen körpanoráma tárul eléd. Ezeket ismerem, ezért tudom ezeket mondani.


De ha Bp. környéki vagy akkor ott a Dunakanyar, és amit már említettek.

2019. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pilis, Lillafüredi tó, Balaton
2019. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a táj szépségeit szinte bárhol meg lehet látni és örökíteni, ha nyitott szemmel jársz. persze azon is nagyon sok múlik, hogy épp mikor jársz arra, milyenek a fények, az időjárási viszonyok, mi történik ott, stb.


a táj fotózásának egyik fő tényezője a környezeti adottságok. ha épp nem olyan az idő, nincsenek felhők, vagy túl sokan vannak, nem úgy süt a nap, stb. teljesen máshogy néz ki ugyanaz a táj.


legegyszerűbb, ha nézegeted mások tájképeit és megnézed az általuk szépen lefotózott helyeket különféle napszakokban, időjárási körülmények között. kezdd el a hozzád legközelebbi, legkézenfekvőbb helyekkel. járj ki rendszeresen, fotózd újra és újra más-más napszakokban, járd körbe, nézd meg más-más oldalait, arcait.


persze az sem árt, ha nem csak a már unásig ismert és milliószor körbefotózott tájakon jársz. menj el kirándulni, fedezz fel új helyeket, keresd meg és mutasd be a szépségeit.

2019. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Budapest környékén és Fejér megyében töltök időt rendszeresen. Nem igazán tudom, hova tudnék eljutni tömegközlekedéssel, ahol szép tájképet lehet lőni
2019. szept. 30. 20:25
 7/7 DJoco válasza:

Keress egy helyet, amely nem tartalmaz épített elemeket és gyakran oda tudsz menni.

Menj ki napfelkelte előtt, naplementekor, ködben, párában, tavasszal, ősszel.

Szóval sokszor.

Jelölj ki témát magadnak, vagy csak járj nyitott szemmel.

Nincs titok!

2019. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!