Mi a véleményetek Peter Mckinnonról?

Figyelt kérdés
Szerintetek tényleg vannak olyan jó képei, hogy megérdemelje a 2 millió instagram feliratkozót, vagy ez a követőmennyiség abból jött neki össze, hogy videózik, és nagyon jól el tudja adni magát azzal a stílusával amivel rendelkezik? Néha szerintem olyan amatőr hibákat követ el néhány képén, hogy az utóbbi a válasz a kérdésre. Bár nem tagadom, vannak kiváló képei is. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. További szép estét mindenkinek

2019. okt. 2. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden vállalkozás a marketingen múlik. Az, hogy mit adsz el csak ez után jön. Szóval igen, a youtube miatt.
2019. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kor divatjának megfelelően túlszaturált képei vannak, örök népszerűséget évező témákról, hát mi kell még? Nyilván sok olyan fazon van, aki ennyit bármikor tud, de nincs pénze kimenni a hegyekbe, satöbbi.


Mi az, hogy amatőr hibákat követ el? A nézőnek, ha tetszik, akkor nem hibás a kép. Picassot nem lehet az általa frekventált ecsetvásárlási helyek alapján megítélni.

2019. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Például van egy képe, ahol egy csónakban ül. Egy egész testes portré, de a lábfejei le vannak vágva. Ez például természetfotózásban hiba, ha egész alakos képet csinál valaki egy állatról. Meg van egy portréja, ahol egyértelműen látszik, hogy partially desaturated (pl a legnagyobb fotós Facebook csoportokban ha valaki ilyet posztol, arra mindenki ugrik kb, hogy mennyire amatőr dolog, ezért gondolom, hogy hiba, amellett, hogy én se tartom szépnek az ilyen képet) a kép, amire többen is felhívták a kommentek között a figyelmet, de letagadta többször is.
2019. okt. 2. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy mennyire más nemzet a kettő!


Mi magyarok sokkal aprólékosabban tudunk kritizálni szinte bármit. Teljesen mások az anyagi lehetőségeink ahhoz, hogy jó képeket csináljunk. Akinek nem kell ezért annyit küzdenie, az mindig lazábban fogja fel a dolgokat.

2019. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted azért kritizálom, vagy szúrom ki a hibáit, mert tudat alatt irigylem, hogy ő könnyedén elér olyan helyeket, amiket a magyar tájak meg se tudnak közelíteni?
2019. okt. 3. 00:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy ezt láttad bele abba, amit írtam. Így lehet hogy nálad ez van mögötte, de nekem ez nem jutott eszembe. :D


Arra utaltam, hogy a jóléti országokban mindent könnyebben vesznek, így nem görcsölnek rá az apró hibákra, szabadabban alkotnak.

2019. okt. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ez például természetfotózásban hiba"

De hát pont ezt pöntyögtem, hogy az úri közönséget nem érdekli, hogy egy kisebb csoport milyen önkéntes és önkényes kritériumokat fektet fel. Ha a lábfejelevágott tehén ugyanúgy kapott egymillió lájkot, mint a mellette levő kép, akkor ugyanúgy tetszett.

Én is benne vagyok egy ilyen szektában (hogyan álljon a ló lába mozgást ábrázolva), de én sosem teszek ilyen jellegű megjegyzést "szakmán" kívülieknek. Oda nem lehet a rögeszméket kivinni. Alapfy Attila vagy Hemző Károly is úgy volt fotóművész, a Magyar Fotóművészek Szövetségének tagja, és vették az albumjait, hogy ezeket a "szabályokat" nem követte sem ő, sem a hívei/vevői.

2019. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az Instagram egy közösségi oldal, ami történetesen a képek köré épül, de egyáltalán nem csak a képek minőségéről szól, hogy valakinek mennyi követője van, hanem a feldolgozott témáiról, a képek alá ít gondolatairól, a személyéhez fűződő viszonyról is.

mivel egy sokak által ismert ember, sokan követhetik azért is, hogy lássák mit csinál, merre jár, milyen kávét iszik éppen. lehet, hogy van aki pont azért követi, hogy lássa, mit bénázik már megint. egy csomó embert én is azért követek, hogy lássam, mit posztolnak, merre járnak, mi történik velük, hogyan élnek (vagy legalábbis ebből mit osztanak meg), mi foglalkoztatja őket éppen. sok esetben egyáltalán nincs összefüggés a képek minősége és a követés ténye között. sőt én sem mindig olyan képeket teszek ki, amiket úgy gondolom, hogy egy galériába valók, vagy bármilyen művészi minőséget képviselnek. de ha egyszer érdekes volt az a plakát, vagy finom az a szendvics, akkor bizony lefotózom és posztolom.


ahhoz meg végképp nincsen semmi köze az Instagramnak, vagy bármilyen közösségi olalnak, hogy ki mit érdemel meg és senkit nem érdekel, hogy te, én vagy bárki más mit gondol arról, hogy ki mennyi követőt érdemel meg. az emberek tömegei maguk döntenek róla, hogy mit és miért követnek. kár ezen túl sokat rugózni.


azon, hogy te mások képeit minősítsd, kritizáld, vagy hogy mások a te vagy mások képeit kritizálják, meg pláne nem érdemes rugózni. ha építő, számodra hasznos dolgot találsz valahol, azt tedd magadévá, hasznosítsd és fejlődj általa. de attól a te képeid nem lesznek jobbak, ha más képeiben hibákat találsz és akár még ki is emeled, másokkal is megosztod, hogy miért nem jó az a kép.

nem kritizálni kell mások képeit, hanem minél jobb képeket csinálni neked magadnak. minden percet, amit mások képeinek, munkájának, eredményeinek kritizálásával, töltesz, az tőled veszi el az időt az alkotástól, hogy te jobb képeket csinálhass - nem másoknál, hanem saját magadnál. attól nem leszel jobb fotós, hogy mások munkáiban hibákat találsz. ez csak a netes fotelkritikusoknak hobbija, akik képesek szénné kritizálni mármilyen nagy fotós legremekebb munkáját is - anélkül, hogy ők bármikor is alkottak volna bármi értékeset.


a közösségi médiában, de minden más alkotásnál ugyanúgy fontos szabály, ami már Peter McKinnon csatornáján is elhangzott Casey Neistat szájából, hogy ami kész van, az sokkal jobb a tökéletesnél, mert egy elkészült képet ki lehet tenni, meg lehet osztani - aztán aki akarja persze reklamálhatja, hogy miért nem jó benne ez vagy az. viszont aki nem alkot, nem publikál, annak látni és lájkolni se fogják a képeit soha.

nincsenek tökéletes emberek és alkotások sem. senki sem tökéletes, senki sem ideális körülmények között alkot, mindenki hibázik, mindenki téved. aki tökéleteset akar alkotni, az sosem fog semmit alkotni.


egyébként a szabályok azért vannak, hogy megszegjék őket. a művészet egyetlen szabálya, hogy nincsenek szabályok. de önmagából következően még ez sem mindig igaz...

a szabályok általános irányt mutatnak és általában hasznosak, de a legtöbb művész azzal vált igazán naggyá, hogy a legtöbb addigi szabályt felrúgva valami igazán újat és formabontót alkotott, amivel új műfajt teremtett és új szabályokat alkotott - amiket valaki más később ismét felrúgott és ezzel mégújabbat alkotott.

a szabályokat azért érdemes ismerni, hogy tudd, mikor melyiket és miért érdemes betartani, vagy mikor melyiket és hogyan érdemes felrúgni.


a művészet folyamatos kísérletezés, próbálkozás, aminek az eredménye van akinek tetszik, van akinek nem tetszik és senkinek nincs joga ítélkezni, vagy eldönteni, hogy ez vagy az jó, míg bármi más rossz. a művészetben minden megengedett, minden jó, legfeljebb nem mindenkinek tetszik egyformán. lehet kritizálni, vagy akár szidni is a művészeket, alkotásokat, megoldásokat, de ettől még nem leszel jobb annál az alkotásnál. alkoss, csinálj képeket, ha neked nem tetszik bizonyos szabályok megszegése, akkor ne szegd meg őket. ha tetszik más szabályok megszegése, akkor szegd meg őket. aztán az idő, a közönség, meg a kritikusok majd eldöntik, hogy igazad volt-e vagy sem. és ha igazán jól csinálod, akkor ez sem fog érdekelni, mert ha igazán jól csinálod, akkor nem nekik akarsz megfelelni, hanem saját magadnak - persze közben azért remélhetőleg lesznek olyanok, akik egyetértenek veled...

2019. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyébként a videóit bírom, de Instagramon még sosem jutott eszembe követni, be is követem gyorsan, köszi a tippet! úgyhogy máris egyel több követője lett...

,-DDD

2019. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincsenek szabályok. Megállapítások vannak, hogy mi fogja meg jobban az embert, milyen alakzat, irányultság, forma, stb jelent valamit/mit az embernek. Ezeket a tanulságokat lehet alkalmazni. Az általában jobb eredményre vezet, hiszen pont a reakciókból jöttek a megállapítások. De ha nem alkalmazzák, az nem lehet rossz pont.

Borzalmas példák vannak a neten, a már megszűnt Fotoarénán volt egy fotós, aki elkezdte volna mások fotóit "objektíven" értékelni, és ilyent lehetett olvasni:

"Kompozíció: nincs középre szerkesztve, tehát jó"

De ezek tévhitek.

2019. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!