Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Akciókamerához rezgéscsillapít...

Akciókamerához rezgéscsillapítós kerékpáros adapter?

Figyelt kérdés

Van egy Gopro klón akciókamerám, amit kaptam ajándékba. Kerékpár kormányára szeretném szerelni, kifejezetten nem sisakra. Próbáltam is, működik a hozzáadott adapterrel, de nagyon beremeg a kép. Van elvileg valamilyen rezgéscsillapítása szoftveresen, valamennyit használ is, ha bekapcsolom, de még mindig elég zavaró.

Tudom, hogy gimbal lenne a jó megoldás, de teljesen fölöslegesnek érzem, semmi komolyra nem használnám, csak játszás szinten, így több tízezret nem adnék érte.

Láttam kínai shopokban, hogy léteznek valamilyen szerkezetek, amik ha nem is megszüntetik, de érezhetően csökkentik a rezgést és pár dollárba kerülnek csak.

Csodát nem várok, de azért ezek nekem is olcsónak tűnnek.

Próbált már valaki ilyesmit? Van olyan, amit érdemes megvenni? Hangsúlyozom, nem kell profi megoldás, csak a mostanin valamennyit segítsen.


Köszönöm


2019. okt. 7. 13:04
 1/3 anonim válasza:
Milyen fajta bringázáshoz használod? Nekem montival van tapasztalatom, ott a kormányra szerelt kamerákból származó videók gyakorlatilag mind használhatatlanok, én egy chest-mountot fontolnék meg a helyedben, maga a persepektiva is jobb, a stabilizáció pedig fényévekkel. Ennél a sisak talán stabilabb, de azt nem akarod és a beállítás is unalmasabb. Kormányon pedig ugye a kamera fordul a kormánnyal együtt ami rég fura dolgokat tud eredményezni, már csak ezért se javaslom. Ha mindenképp ragaszkodsz, azt a pár dollárt mindenképp megéri, valamit tuti javít a helyzeten. Egyébként ha van gyorsulásmérő a kamerában, vannak szoftverek amik utólag simítják ki a képet, nekem a goproval az iszonyat jól működik.
2019. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Trekking bringa, aszfalton mennék es kifejezetten kormányra szeretném :)
2019. okt. 13. 10:30
 3/3 anonim válasza:
Hát akkor egy próbát megér szerintem. Valamennyit biztos segít
2019. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!