Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Bridge fényképezőgépre szerelh...

Bridge fényképezőgépre szerelhető mikrofon?

Figyelt kérdés
Nézegettem pár bridge fényképezőgépet de egyiken sem láttám hogy hova szerelhető rá mikrofon, van egyáltalán olyan bridge fényképezőgép amire szerelhető, ha igen tudnátok mondani?

2019. okt. 20. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Panasonic gépek többségén van mikrofon-bemenet (Lumix FZ300, FZ1000, FZ2000...), ill. a SonyRX10-eken is van.
2019. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2019. okt. 21. 01:02
 3/3 anonim ***** válasza:

1. hangbemenet a mikrofon csatlakoztatására. a legtöbb esetben egy 3.5 jack csatlakozó szolgál a mikrofon csatlakoztatására. típusonként eltér, hogy van-e ilyen csatlakozó a gépen, vagy nincs.


néhány gyártó egyéb megoldást (is?) használ. például a vakusaruban levő érintkezőkkel a saját mikrofonjaik képesek lehetnek jack dugós mikrofon kábelezés nélkül is átvinni a hangot, de ehhez spéci gyári mikrofon kell és azt támogató gép. nem túl gyakori és pláne nem olcsó megoldás. a Sonynál biztosan van ilyen, más gyártónál nem tudom, mennyire jellemző.


elvben akár bluetooth mikrofonnal (akár telefon headsettel) is működhetnének a BT képes fényképezőgépek. hogy képesek-e rá, azt nem tudom, én még sosem próbáltam, pedig az én gépemben is van BT.


ha semmilyen hang bemenet nincs egy kamerán, még mindig tudsz külső rögzítést alaklmazni. akár egy saját mikrofonnal rendelkező hangrögzítőt is tehetsz a kamerára, de az ilyet nem is feltétlenül szükséges a kamerára tenned, leteheted akár a beszélőhöz közelebb is - csak ilyenkor plussz egy művelet a kamera képétt és a hangfelvételt szinkronizálni. érdemes felvétel elején tapsolni, vagy caspót használni, segítenek a szinkronizálásban - bár a legtöbb videó szerkesztő program ma már elég jól megoldja a kamera hang alapján a külső hang szinkronizálását.


2. van-e a gépen vakusaru/vakupapucs (hotshoe)? a legtöbb kamera mikrofont a vakupapucsba lehet csúsztatni, ez tartja a mikrofont fizikailag, miközben a hang jelet a jeck dugós csatlakozó viszi át a kamera hang bemenetébe.

sok bridge gépen van vaku papucs, ezek mindegyikére lehet fizikailag mikrofont rögzíteni - akkor is, ha hang bemenet nincs a kamerán, de egy külső hangfelvevő fizikai rögzítéséhez még jól jöhet. persze ha vakut vagy LED lámpát akarsz rátenni, akkor a mikrofonank már nincs hely a gép tetején.


3. akár van a gépen gyárilag vakusaru, akár nincsen, szerelhetsz a gépre különféle megoldásokkal vakusarut/vakupapucsot (ha nincs benne vaku vezérlés, akkor nem hotshoe hanem coldshoe), amire a mikrofont, LED lámpát, egyebeket rögzíteni tudod. legnépszerűbb megoldás erre, ha egy a kamera típusához gyártott keretet szerelsz a gépre. (Smallrig vagy eggyéb márkák rengeteg féle megoldást kínálnak ehhez), amin vagy eleve van vakusaru, vagy lehet rá szerelni különböző helyekre.


a másik, hagyományosabb megoldás, hogy egy fém sínt szerelsz a gép aljára az állványmenetbe és erre szerelsz további vaku rögzítő felületet, akár többet is.


4. akár a kamerára dugod a mikrofont, akár külső rögzítővel veszed fel a hangot, sok esetben jobban jársz, ha a mikrofon nem magán a kamerán van, hanem valahol kívül, ideális esetben közelebb a beszélőhöz/eseményhez.

lehet ez egy csíptetős mikrofon a beszélő ruhájára rögzítve közvel a szájához, egy puska, vagy fagyi mikrofon a beszélő szája előtt, vagy egy boom állványra felszerelve a beszélő feje fölé.

persze ez attól is függ, hogy milyen videót akarsz készíteni és mi a célod a mikrofon rögzítésével.

2019. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!