Kerdezo6100 kérdése:

Milyen fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés

Canon gépet szeretnék vásárolni. Hobbiból fotózok, eddig telefonnal és néha kölcsön kapott géppel fotóztam. Nem tudom, hogy milyen géppel érdemes kezdeni.

Főként portré, makró és tájkép fotózás érdekel.


Szeretnék értelmes és tartalmas válaszokat kapni.


Előre köszönöm a válaszokat.



2019. okt. 30. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Árkategória?
2019. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Maximum 450-500 ezerig tudok rákölteni.
2019. okt. 30. 18:27
 3/6 exronin válasza:

Én a helyedben szètnèznèk a marketplèszen a fèszbúkon. Egy rendes, tükrös cuccba egy gurigát is beletehetsz...

Inkább kezd egy használt, de jó géppel. A három számos Canon gépeket hagyd a fenébe, azok a gyereknek valók játszani. Igazából már egy öreg 30D jó lehet, amik a fölött vannak csak jók, 40D, 50D, 60D, mind kiváló gépek.

A tükörreflexes fényképezèsben nem igazán a gép drága, hanem amit rá teszel.

A beèpített vakut felejtsd el, Canonhoz mindenkèpp kell egy jól forgatható TTL vaku. Az is jó lehet használtan, vakuk általában nem romlanak el.

Kell egy portrèobjektív, tudom ajánlani a 28-135 tartományt.

Kell egy makró tele, ezek általában 300 fokig zoomolhatók.

Kell egy jó táska, akksik a vakuhoz, memóriakártyák, jó minőségű kártyaolvasó, Hoya törlőrongy, ilyesmi.

Használtan jól kijössz a pènzedből, ha újat akarsz, akkor tegyél hozzá mègegyszer ennyit.

Béke.

2019. okt. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyi lóvét szánsz rá akkor mindenképpen időt is szánj arra hogy átbeszéled mire is van szükséged mert ebben a hobbiban gyorsan el lehet bszni százezreket úgy hogy nem is azt vetted amit szerettél volna.


Néhány szempontok:


-lehet hogy érdemes egy olcsóbb vázat venni és hozzá jó éles obikat (élességre mennyire van szükséged)


-Nem éri e meg jobban a 4/3-os rendszer?


-Esetleg egy 1"-os bidge? (bár én ezt személy szerint nem javaslom de át kell beszélni...)


-Feltétlenül tükrös kell?


-Feltétlenül Canon?


stb.. amit egy szakember is javasol....

2019. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

#4 folyt


Kimaradt de lehet hogy egyértelmű:


Szóval keress meg egy szakembert és beszélgess vele.

Vannak olyan szakboltok ahol ezt megteheted szerintem pl. FotoPlus. (MediaMarkt hanyagolandó)

2019. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem villogni akarsz vele és nem akarsz 10 kilókat cipelni a túrákon, inkább a MILC kategóriában gondolkozz!
2019. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!