Minél jobban belemegyek a témába, annál jobban összezavarodok?

Figyelt kérdés
Először is kezdődött azzal, hogy tetszik ez a fotózás téma. Oké, veszek egy fényképezőgépet. Na már az is egy nagy dilemma. Egyelőre annyit tudok, hogy Canon jobban tetszene, mert azzal lehet használni egyszerűen régi m42 objektíveket is. Oké, de még mindig nem tudom, hogy milyen legyen. Kezdésnek mondjuk egy filléres 350d pl., vagy vegyek drágábbat, 550d vagy 60d, ilyenek. Aztán ha ez
2019. nov. 10. 16:30
 1/5 A kérdező kommentje:

Na sikerült félrenyomni.

... Aztán ha ez meglesz, most ott tartok, hogy milyen programmal szerkesszem a képeim majd. Full kezdőként fizessek be a photosopra, vagy van valami alternatíva?

Annyi kérdés van, már lassan felrobban a fejem.

2019. nov. 10. 16:32
 2/5 anonim ***** válasza:

A gépválasztás tekintetében nem sokat tudok segíteni, max még jobban összezavarni, de én nem vetném el a milceket sem. Nem tudom, az említett gépeket milyen árakon láttad, de pl. már 50k környékén nagyon faja előző generációs milceket kapsz, sokszor m42-es átalakítóval. Ha ragaszkodsz a régi manuális obikhoz, szerintem mindenképp stabis vázat nézzél.

Az Adobe-programoknak létezik (asszem 30 napos) trial verziójuk, u.akkor a te esetedben nem hinném, hogy megérné egy előfizetés... ahhoz ezek a programok drágák. A Lightroomnak létezik egy rakás ingyenes alternatívája, mint a Rawtherapee. De az Adobe viszonylag új konkurrense, az Affinity is szépen jön fel, és kb. 30k-ért már teljes értékű programot kapsz.

2019. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Először is kezdődött azzal, hogy tetszik ez a fotózás téma."

Akkor először fotózz azzal amid van. Akár a telefonoddal.


"Egyelőre annyit tudok, hogy Canon jobban tetszene, mert azzal lehet használni egyszerűen régi m42 objektíveket is."

Megfelelő adapterrel szinte bármilyen vázra felmegy az m42. De kezdőként Nem hiszem hogy nagy örömet okozna a manuális fókusz.


Igen kezdőnek elég egy "filléres" belépő kategóriás gép is.


Szoftver: Az Adobe Photoshop elements egy kezdőknek való program. Van 30 napos próbaverzió, aztán eldöntöd, hogy megveszed-e. 1X kell megvenni. Nem előfizetéses.

Később ha komolyabban használnád a Photoshopot, akkor előfizethetsz a fotós csomagra.

2019. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szentpeter válasza:

Ha érdekel a fotózás mélyen a zsebedbe kell nyulni, még ha a használt piacon is kell forgolódnod...


Elsőre legyen használt canon 7D vázad 120 ezer körül

Aztán egy alap objektiv Canon EF-S 18-55 Is II objektív



Indulásnak mindenképpen IS ( stabilizátoros ) obit vegyél...


a fényerő az objektívnél nagyon fontos, mert este vagy beltérben gondok lesznek, ezért vaku kell, persze nem a váz saját vakuja, mert az lófasz...

2019. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kitobjektívet vegyen. Azok kalap szarok. Tegyen félre kicsit többet, és vegyen két fix canon objektívet. Mondjuk egy 50 mm-es és egy 24 mm-est
2020. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!