Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Képes 16:9 képarányban fotózni...

Képes 16:9 képarányban fotózni egy Nikon D5600?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nemrégibenterveztem hogy fotózásba kezdenék és nézegettem fotós szetteket és megtetszett a Nikon D5600 viszont a leírásokba csak 3 képarányt tallátam mindenütt és mint 4:3 os képarány.Most vettem nemrég egy telefont is és az is csak 4:3adban képes fotózni (honor 20 pro) kivéve a 7mp funkcioban ott engedi a 16:9-et meg a 4k felvételnél is. Viszont kamerát szeretnék és fontos volna a 16:9 képarányú fotózás.

De nem találtam infót róla még hivatalos oldalon sem.



2019. nov. 29. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

APS-C szenzora van, tehát 3:2 a képaránya.


Persze utólag csonkolhatod 16:9-re a képeket, ha ez a vágyad.

2019. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

fotógépen belül is lehet vágni.

Egyébként nem 4:3-as képaránya van hanem 3:2

és ezt a hivatalos oldalon olvastam, ezek szerint te nem találtad meg?


Értelmetlen ezen a képarány dolgon rugózni, mert az utófeldolgozás során úgyis hozzányúlsz a képhez, nem tart semeddig olyanra vágni ahogy tetszik.


Nem feltétlenül jó mindig a 16:9-es képarány - én például nem is szeretem - még filmeknél se nagyon...

2019. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oh értem akkor. Csak furcsáltam hogy telefonnál is ez van és a kameráknál is fotózni csak 4:3 vagy 3:2 ben fotóz de ha 1080-ban vagy 4kban videot rögzítek azt meg 16:9ben veszi fel.

OKé akkor tudom hogy nincs csak vágással. Ezt szerettem volna tudni de akkor még megmarad a terv hogy megveszem. :)

2019. nov. 30. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:

az érzékelő (a legtöbb más fényképezőgépnél is) 3:2 arányú és mivel optikai keresője van gépnek, azt nem tudod átállítani, hogy a keresőben milyen képarányú képet láss. ezért könnyen elképzlehető, hogy a kimeneti képfelbontást semm tudod átállítani - bár nem kizárt, hogy ad rá lehetőséget, csak akkor a keresőben nem ugyanazt fogod látni, mint amit végül elment. ez meg nem túl praktikus.


a legnagyobb felbontású képeket akkor tudod készíteni, ha ebben az arányban fényképezel - minden más esetben csak az érzékelő egy kisebb részét fogja használni a gép.


az elkészült képeket bármikor meg tudod utólag vágni 16:9 arányúra.


videóknál eleve 16:9 szokott lenni a szabvány méret, attól nem nagyon van értelme eltérni - és videónál a DSLR sem használja az optikai keresőt, ezért annak a képaránya teljesen mindegy is.

2019. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!