Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik objektívet válasszam?

Melyik objektívet válasszam?

Figyelt kérdés

Canon 1200D gépem van. Objektívet vásárolnék a megsebesült kitobjektívem helyett. Tájfotózás, épületfotózás a kedvencem, de pl utazásokhoz a kitobjektív is tök jó volt.


Jelöltjeim:

- Canon 10-18 mm

- Canon 15-85 mm

- Tamron 17-50 mm f/2.8

- Sigma 17-70 mm f/2.8-4


A 4 közül egyet választanék + Canon 50 mm f/1.8-at portrékhoz.


Első tervem az volt, hogy 50 mm mellé egy 10-18 mm-st veszek (tehát egyből 2 db-ot). De félő, hogy utazásoknál gondban lehetek a távolabbi objektumok fotózásával (mert szerintem az 50 mm-s nem elég hozzá).


Vagy engedjem el az 50 mm-st és más kombinációban gondolkodjak?


Azt is érzem, hogy lehet hogy egyből 3 db obi kellene nekem (50 mm portréhoz, 10-18 tájképekhez és egy Canon 15-85 / Tamron 17-50 / Sigma 17-70 pl.) De első körben anyagilag a 2 db obi is épp elég kihívásnak bizonyul.


Köszönöm a segítséget.



2019. dec. 4. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedből az jön le nekem, hogy fogalmad nincs, mire van VALÓJÁBAN SZÜKSÉGED.

Márpedig ezt mi nem fogjuk tudni helyetted kitalálni.

Ülj le, nézd végig az eddigi képeidet, abból látni fogod, kell-e a nagylátószög, kell-e a tele.

Csak te tudod, akarsz-e portrézni, érezted-e valaha hiányát egy nagyobb telének, stb.

Mi hiába mondjuk el, mit használunk / mit vennénk, mert egészen más szokásaink vannak, egészen más témáink vannak.

2019. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Abszolút igaz, hogy fogalmam sincs milyen irányba haladjak, mivel több téma is érdekel. De körvonalazódik, hogy 10-18 és 50 f/1.8-at válasszak, mivel árban most ezt tudom megengedni magamnak. Így lényegében a telefotózás esik ki, amit továbbra sem fogok tudni megvalósítani. De ahogy te is írtad nekem kell eldönteni mit és mennyit fotózok.


Tájkép, épületek: 70%

Portré (amatőr szinten, csak barátokról, barátnőről): 20%

Egyéb (pl. távoli képek, amihez teleobjektív kéne): 10%


Ebből kiindulva szerintem a teleobjektívet el tudom engedni, majd későbbiekben ha lesz rá keretem, akkor még úgyis betudok ruházni.

2019. dec. 4. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

ha a mostani kit objektíved 18-55 akkor az 50mm gyújtótávolság már le van fedve, nem biztos, hogy érdemes rá venned mégegy objektívet.

az 50/1.8-nak nagyobb a fényereje, kisebb mélységélességű képeket lehet vele készíteni és a rajzolata is szebb, de abból, amit írtál egyáltalán nem egyértelmű, hogy ez neked ezek bármelyike valóban szempont lenne. viszont egy fix objektívvel fotózni teljesen más, mint egy zoommal és eddig nem volt fixed. lehet, hogy érdemesebb volna valakitől kölcsönkérned, vagy kibérelned egy ilyet, hogy kipróbáld milyen élesben fotózni vele, mennyire jön jól. nem mindenkinek való a fix objektív. ugyan viszonylag olcsó az 50/1.8, de ha csak áll a polcon, vagy hurcolod a táskádban, de nem használod, akkor felesleges költeni rá.

eddig csak egy objektíved volt, még a cserélgetéshez se szoktál hozzá. nem biztos, hogy érdemes az életed ennyire bonyolítani.


szerintem csak a nagylátót vedd meg első körben, próbáld ki, hogy az a két objektív mennyire jól használható együtt, illetve mivel a kitobival 50 mm gyújtótávolságod is van, próbáld ki, hogy mennyire felel meg ez a tartomány neked bármire.


érdemes például átnézni az eddigi képeidet, hogy milyen gyújtótávolságon szoktál fotózni. simán előfordulhat, hogy neked pont az 50 mm egyáltalán nem lesz jó, viszont a 18-55-ből mondjuk 25 és 40 is kéne, amiket az 50 pont nem tud majd kiváltani.


nem lebeszélni akarlak az 50-esről, ha jól jön neked, akkor hajrá, vedd meg. de szerintem mindenképp érdemes előbb kipróbálni, hogy vajon tényleg erre van-e szükséged és tényleg jól tudod-e használni majd.

2019. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ha a mostani kit objektíved 18-55 akkor az 50mm gyújtótávolság már le van fedve"

A második mondatig nem sikerült eljutnod a kérdés elolvasásával...


"kisebb mélységélességű képeket lehet vele készíteni és a rajzolata is szebb, de abból, amit írtál egyáltalán nem egyértelmű, hogy ez neked ezek bármelyike valóban szempont lenne"

Írta, hogy portrézni szeretne. Lehet, hogy neked ahhoz elég a kitobjektív f5.6-os fényereje...


"szerintem csak a nagylátót vedd meg első körben"

Az előbbiekből következően marha sokra fog menni egy darab nagylátószögű objektívvel, ami még a crop-faktor figyelembevételével is 28 mm-es gyújtótávig megy...

2019. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!