Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Széles látószögű lencse Sony...

Széles látószögű lencse Sony FF kamerára?

Figyelt kérdés
Üdv skacok. Nos az a szitu, hogy végre beújítottam egy Sony Alpha 7 re, és így vége az örökös APS-C számítgatásoknak. 1 komolyabb problémába viszont beleütköztem, mégpedig az árba. A FE verziójú lencsék eléggé drágák, de Full Frame n nem jó APS-C lencsét használni, mert bukta a felbontás. Jelenleg egy FE 28-70 OSS és egy FE 50 F1.8 as prime objektívem van hozzá és szerettem volna egy jó fényérzékenységű WA lencsét mellé, de azok már egy vagyonba kerülnek :/ Tudtok javasolni 20mm alatti lencsét legfeljebb F2.8 as rekeszértékkel, FF kamerára, megfizethető áron? Avagy mi a véleményetek/tapasztalatotok az ultraszéles látószögű APS-C lencsékről? Például Rokinon/Samyang 12mm F2? APS-C módban bukom a felbontást, de kb 18-19mm es natív fókusztávolságot kapnék F2 es rekeszértékkel, ami optimálisan hangzik. Próbálta valaki? A válaszokat előre is köszi!
2019. dec. 20. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Menő a duma, Tesó! :)
2019. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak segítségképpen írnám, hogy sosem rontsd le a beszéded királyi palotáját a tükörfordítással viskóvá. A WA az magyarul a NAGYlátószögű. Ha már egyszer az Angle szót látószögnek tudtad magyarul, miközben a látószög az tulajdonképpen AOV...


Én amúgy már nyolc napja tűnődöm, mi a fenét is kellett örökösen számolgatni APS-C ügyben?

2019. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem néztem semmiféle fordítást, így ismerkedtem meg a kifejezéssel angol helyeken. Jópár éve már, hogy ha kell némi infó, mint pl a fényképészettel kapcsolatban, többet lelek angol fórumokon/videókban mint itt. Ennek ékes példája az is, hogy napok óta két választ kaptam, de egyik sem segítő jellegű... Nagylátószög, széles látószög, egyre megy. WA vagy wide angle még mindig egy gyorsabban leírt fogalom, mint a fentiek egyike magyarul. De nem számít, nem hiányzik az OFF téma, ha már abba az irányba akarjátok terelni... Az APS-C n pedig mit nem lehet örökösen számolgatni? A crop faktorról beszélek, ami annyit tesz hogy a fókusztávolság és a bokeh állandó számításokat igényel, azaz a natív fókusztávolságot be kell szorozni 1.5 el vagy 1.6 al, gyártótól függ. És ez eléggé irritáló. Még akkor is szorozni kell, ha a lencsét APS-C méretre gyártják és nem is kompatibilis FF-el. Példának okáért, Canon EF-S 18-135mm objektív, hiába csak APS-C re megy, az értékeket FF-re adták meg, így a valódi fókusztávolsága a hozzá kompatibilis gépeken 1.6 al szorzódik, tehát 29-216 a valós fókusztávolságot kapunk (bármelyik Canon APS-C gépen EF-S bajonettel). Ezt kell örökösen számolgatni. A bokeh-be nem megyek bele, a mélységélesség pontossága egy fotónál nem sokat tesz, a crop faktor amúgy sincs hatással a rekeszértékre. De a fókusztávolságra igen, és ez viszont már számít. Amiért számít, az az, hogy FF-en már nem kell beszorozni, de mivel az a valós F.táv., azt kell alapul venni, hiába elterjedtebb az APS-C. Szal köszi mégegyszer a hasznos válaszokat, javaslatokat, és örülök hogy megosztottátok velem a tapasztalaitokat. Akárhányszor GYK-n járokk, mindig okosabb leszek. Ma is tanultam egy annyit, hogy ezen az oldalon manapság már segítséget nem kapni. Gondolom a probléma ott van, hogy magyarok véleményét kérdeztem ki... Fura mód, akárhányszor érdeklődök a külföldiek közt, nem leb*szást vagy kötekedést kapok, hanem értelmes válaszokat. Sebaj, ez a zsákutca is részemről született, nem kellett volna fölöslegesen elétek pakolnom egy ilyen "bonyolult" kérdést. Azért kellemes ünnepeket és további szép napot.
2019. dec. 28. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!