Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr éjszakai fotózásra...

Amatőr éjszakai fotózásra milyen fényképezőgépet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni fotókat készíteni jobb minőségben mint telefonon. Milyen arkategoriaban milyen gépet érdemes nézni ? Illetve milyen programmal érdemes végezni az utómunkat?
2019. dec. 25. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha éjszakai képeket akarsz készíteni, akkor "nagy" gépet kell venned, mert azok a nagyobb képérzékelőjüknek köszönhetően nagyobb érzékenységen is jó képeket csinálnak. Ha viszont van lehetőséged hosszú záridőre, akkor kisebb gép is megfelelő.
2019. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek fentivel.


Hosszú záridő mellett még akár telefonnal is lehet jó fotókat csinálni. Főleg a mai csúcskészülékekkel, amik már nagyon jól kezdenek működni kevés fénynél is.

Sőt... olyan komolyan foglalkoznak vele, hogy most már az asztrofotóknál tartunk!!

Nyilván ehhez brutálisan hosszú záridő (4 perc), és szoftveres támogatás kell (mert ugye 4 perc alatt rengeteget másznak arrébb a csillagok, és ezt a torzítást a szoftver képes már kiküszöbölni).

[link]

A google pixl kamera appját, a gcam-et rendszerint átportolják más telókra is, így én is élvezhetem az asztrofotós támogatást a mi 9t pro-mon. (Még nem próbáltam, mert kecihideg van, meg pesten asztrofotó a fényszennyezésben... 😃😃)


Mint a videóban is látod, az elsőszámó gyors fotós szerkesztőprogi a lightroom.


Alapvető tény amúgy... minél nagyobb a szenzor, annál több fényt érzékel, annál jobb minőségben dolgozik. Így egy fullframe méretű szenzor nagyon ritkán tud csak rossz képeket produkálni még sötétben is. A fekete az fekete, és nem ilyen szemcsés foltos valami. Aztán ahogy megyünk a kisebb szenzorok felé, úgy lesz egyre nehezebb dolgunk.

Nehéz mit mondani, mert... mit enged meg a pénztárcád? Van fullframe gép használtan 160-200 ezerért, és lehet venni többmillióért. Nyilván ez nem hobbigép, hanem munkaeszköz már.

És akkor erremég plusz az objektív, plusz az állvány, plusz az egyéb kiegészítők (táska, pótakkuk, stb...). Szóval lehet az FF is már drága neked, még használtan is. Akkor eggyel lejjebb kell lépni, és jön az APS-C méret. Ez is még teljesen jó. Kompromisszumosabb, de hobbifelhasználásra tökéletes. 100 ezer alatti ár már akár össze is jöhet. Talán ebben a kategóriában érdemes nézelődnöd.

Egy fotós fórum/face csoport felkeresését is javasolnám, ott jobban tudnának segíteni.

2019. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Xiaomi pocophone F1 van nekem,valóban elég jó képeket csinál ez is de több helyen előfordul hogy nem tud zajmentes képet készíteni. Pl Citadella tetejéről egy éjszakai kép város felé nem sikerült zajmentesen. Legalábbis szerintem.


[link] (kepfeltoltesbe egy o-t kitöröltem mert nem engedélyezte)

Allvanyrol készült professzionális módban. Pici utómunka volt rajta,ez lett az egyik legkevésbé zajos kép.


Több helyen teljes mértékben elégedett vagyok vele,pl.:


[link]

Állvány nélkül,automata éjszakai módban utómunka nélkül.


100 alatt gondoltam mindenképpen ha van olyan ebben az arkategoriaban (használtan) ami jóval minőségibb képeket csinál mint a telefonom. Esetleg telefon csere is szóba jöhet, pocophonenal pont a kamerát hozták ki gyenge pontnak (bár én ezt nem érzem gyengének annyira a többi telefonhoz képest).

2019. dec. 26. 00:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a Poco gyári kamerájával lőtted a képeket, akkor nagyon ajánlom kipróbálni a Gcam-et, ez a Google Pixel mobilok kameraképességeinek portolt kamera applikációja más mobilokra.

Az ebben található Night Sight, illetve idei újdonság az Astrophotography funkció, mely ha érzékeli, hogy állványon van, akkor átvált magától.

Ez általában 2-5 percet vesz igénybe, annyi adatot begyűjt, és ezt összegyűri egy képbe, bámulatosan kevés zaj a végeredmény.

Pontosan nem tudom, hogy melyik fejlesztő verziói a legjobbak Poco-ra, de szerintem ezek közül próbálhatod:

[link]


Iletve Urnyx-tól vannak a legjobbak Xiaomi Mi9 szériára, lehet az is jó neked.

2019. dec. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!