Nikon coolpix p900 gépet tervezek venni. Lehet vele "szép" portrét is készíteni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő és amatőr vagyok. Madarakat, magasban szálló gépeket fotóznék. Teljesen megfelel számomra emiatt ez a gép. De nem tudom, sajnos ismerős sincs akinek lenne és ki tudnám próbálni... Tehát azt, hogy milyen a portre tudása. Igazi kérdésem ez lenne, hogy aki ismeri a gépet, vagy van neki, ő mit tapasztalt.


Nem érdekel a Dslr, milc!

Légyszíves, ne másról írj, csak amit kérdeztem.



2020. jan. 23. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
vedd meg nyugodtan, nem fogsz benne csalódni.
2020. jan. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Az ehhez hasonló tesztoldalak azért vannak, hogy nézegesd. Nem véletlenül ezt az oldalát kaptad az elsőnek: röhejesen nagy az objektív átfogása. Ennek eredményeként a két véglet felé romlik a képminőség. Ez számodra a gyakorlatban azt jelenti, hogy a madárkás, repülőgépes képeid minősége romlik: homályosodik, mosódik, szétesik. Portrét nem a két végleten készítesz, ilyen szempontból azzal nem lesz nagyobb baj.


Szerintem ne tökölj rajta sokat. A kérdésed alapján épp elégszer leírták már neked, hogy ez egy erősen kompromisszumos gép. Az összes bridge és szuperzoom az. Innentől kezdve a kérdés az, hogy melyik ujjadat harapod. Engem a nyers fájl és a vakupapucs hiánya nagyon zavar, de egyéni igény kérdése. (Ha alternatívát akarsz, a Panasonic Lumix FZ300EPK-t nézd meg. Kisebb zoomátfogás, de lényegesen jobb képminőség.)

2020. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsóval egyetértek. Nekem az FZ200 változat volt, aminek nincs akkora nagyítása mint a Coolpixnek, viszont a fix f2,8-as lencse miatt szebb portrék készíthetők vele.
2020. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem én.

De én saját célra, s nem fotós közösségbe szánom a képeim. Portré alatt (családi fotózgatás, húsvéti "plakát" háttérbe, és ismerősökről így készíteni fotót)

Kérdezem másképp akkor.

Huawei P30pro mobilnál szebb portrét készít, mert ha igen, akkor tökéletes számomra, és a hétköznapi emberek számára az eredmény.

2020. jan. 24. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz, amit akarsz, de azért gondold meg, hogy egyrészt portrékészítő erőfeszítést akarsz tenni, ugyanakkor meg nem baj, ha nem olyan szép? Ez nem ellentmondás?
2020. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze hogy azt csinálok. De te nem! A kérdésemre értelmes választ várok. Ha neked nincs, márpedig nincs, akkor ne oszd az észt itt nekem, mert kell az neked is úgy veszem észre.
2020. jan. 25. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!