Milyen eszközt, kamerát ajánlanátok egyaránt profi fényképezéshez és videózáshoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van, ami az egyikben, van ami a másikban jobb, de melyik eszköz a legalkalmasabb mindkettőre, ha fotózásban és videózásban egyszerre utazok és kell ez a kompromisszum?

Valamelyik a Sony A7 szériából?

Szempont lenne az is, hogy nyúzható, strapabíró eszköz legyen. Régen terhelhetőségben a Canon 7D-t ajánlották, ami videóban is jó volt anno a fotózás mellett, de az rég volt, és a túl kicsi APS-C érzékelőtől tartok is, ezért nem nézegettem annak a gépnek az utódját. Vagy lehet elég az APS-C?



2020. ápr. 5. 17:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem ezekre a dolgokra vonatkozott, amilyen irányba elment ez a beszélgetés. Profi fotósok nagyon jó fényképezőgépeket tudnak ajánlani, tapasztalt videósok egy-két nagyon jó kamera mellett teszik le a garast, de még a globális internetet böngészve is nehéz arra a kérdésre választ kapni, melyik gyártó, vajon melyik gépével tudott eltalálni egy olyan aranyközéputat, amivel a mind két területen a legjobbat tudja nyújtani. És úgy, hogy ehhez nem kell külön fényképezőt és camcordert vásárolni erre. Szerintem ez a kategória munka szinten eleve nem "profi" mert a fotós fotózik, a videós meg videózik, de talán a Sony lesz az valóban, amelyik mindkettőben egyszerre kínálja a legjobbat és ha rá lenne szorítva, hogy ilyen géppel dolgozzon, még egy "profi" is nagyon jó produktumot gyártana vele.

Azért hátha akad még olyan, aki hasonló igénnyel keresett gépet és bevált neki.

2020. ápr. 7. 12:19
 12/15 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de akárhányszor elolvasom a kérdést nem todám máshogy értelmezni. Profi fényképezőt keresel.

A profi kategória meg adott és nem 500-600 ezres. Ezért is kérdeztem, hogy mennyi az a pénz amit rászánsz.


Na de végre tudjuk mit szeretnél :D

ez esetben én egy Olympus OM-D E-M5 Mark III + ED 12-200mm kit-et javasolnék

E-M1 váz jobb lenne, de az maga 600k obi nélkül.

2020. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Még azt is kérdeztem, hogy az APS-c szobajöhet-e. Ha tényleg szakdefiníciókat alkalmazunk, akkor csak az 1D-X... az A7.., meg a Nikon D6 a profi valóban, de nem hittem, hogy van aki ezt komolyan veszi. Mondjuk egy Nikon D500 ne lenne "profi" gép a maga nemében? Nem csak a globális hírügynökségek fotósai és videósai "profik", az ő munkáiknál sokszor jobb hobbista dolgokat látok a youtube-on. De mindegy, engedjük el. Jött még javaslat a Pana GH5-re, ebben nem hiszek, a Canon 90D-re, ami nem rossz irány egy L-es obival, mert a 70D-vel volt dolgom és kiválóan van kitalálva videózásra, fotóra sem rossz, de valóban közelebb van a belépőkategóriához, mint bármelyik fullframe-es Sony. Az volt a bajom vele régen, hogy rossz fényviszonyoknál már használhatatlan, de meg kell néznem mennyit fejlődött low light ISO-ban az elődeihez képest ez a széria. Hátha. De még mindig egy Sony A7 II-re vagy III-ra adnám most a voksom, viszont ránezek akkor most erre az Olympusra is, mert egyáltalán nem ismerem.
2020. ápr. 7. 13:07
 14/15 anonim ***** válasza:

ha a gyártók hivatalos ajánlásait és kategóriáit vesszük figyelembe, akkor Magyarországon nincs is (szinte) profi fotós.. mindenki D750-et, Canon 6D-t, 5D valamit vett, senkinek nincs saját D6-ja..

esetleg nagyon nagy cégek veszik ezeket meg a fotósuknak, bár még a legnagyobb magyar hírportálok kollégái sem ilyenekkel jönnek-mennek..

amúgy a JVC próbálkozott anno ilyen tökéletes videós-fotós hibridekkel de az befuccsolt

azt írtad, mehet, ha bőven megéri 600k fölé is az ár.. hát akkor tényleg a Mark3-at vedd A7-ből, óriási előrelépés a ma már nagyon olcsó Mark2-höz

ilyenekkel Magyarországon mozifilmeket forgattak, nem egyet, meg komplett nagyköltségvetésű TV-s produkciókat (bár az inkább az A7s, de ha ilyesmire használják, az talán csak elég profi)

2020. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

najó én már elvesztem a profi, a "profi" és a haladó és a közékategória alsó-felső-középső szegmenseiben, meg hogy mennyire relatív a profi és a "profi" fogalma.

hagyjuk a terminológiát, inkább iszom egy sört. :D


Adott 500-600k forint ezért kell egy gép.

Én, mint mondtam az olympus MILC-et ajánlom, nem rossz technika.

De vehetsz tükrös gépet is ha az tetszik jobban (a videózásnál csapkodja a tükröt nem úgy mint a MILC)

Lehet aps-c és fullframe is, ebben az árkategóriában szinte mindegy.


van az az ökölszabály, hogy nagyjából ugyanazt kapod ugyanannyi pénzért. ha 100-ért nézel gépeket, kb ugyanazt kínálja minden gyártó, ha 1 misiért nézel gépeket, akkor is a kategórián belül kb ugyanazokat a funkciókat, szolgáltatásokat kapod meg.

Autóknál is ez van 4 misiért kopogós műanyag van mindenhol, 40 milláért meg már nem kopogós :D


a kérdés inkább az, hogy melyik gyártót választod, melyik rendszert. Mert ha eldöntöd, hogy X gyártótó a MIILC. APS-C vagy fullframe rendszert választasz akkor onnantól kezdve mindent ahhoz kell vásárolnod (obi ugyebár nem kompatibilisek)


Nekem volt pentax és nikon tükrösöm, kiválóak voltak. olympus milcem van, azzal sem volt még gond.

2020. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!