Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem növelik a felbontást...

Miért nem növelik a felbontást a fényképezőgépeknél, mint a legújabb mobiloknál?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mobiljában 64 MPx-es kamera van és valami fantasztikus képeket készít. Az én 2 éves, felső kategóriás 16 MPx-es kompakt gépem nehezen tudja felvenni vele a versenyt. (persze tudásban magasan felette áll) Ismerősöm is letette, alig használja az új mobilja mellett a 20 Mpx-es DSLR gépét.

Mitől olyan nagy ördöngösség a fényképezőgépekbe is nagy felbontást alkalmazni reális áron? (persze, tudom, léteznek nagyobb felbontással fényképezőgépek, de kinek van erre több millió forintja?)



2020. máj. 14. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert bizonyos pixelszám felett már nem kapsz nagyob részletességet. Önmagában a pixelszám nem jelent semmit. Az ismerősöd telefonjával készült képek is csak kis kijelzőn mutatnak jó, próbálnád megnézni 100%-on. Amiért jól mutatnak, az elsősorban a telefon utófeldolgozó szoftverének köszönhető, egyébként a 65 mpixel egy olyan kis szenzoron parasztvakítás.


Nekem 4/3"-os fényképezőm van, 16 megapixeles, biztos vagyok benne, hogy jobb képeket csinál, mint az ismerősöd 64 megapixeles telefon kamerája.


Egyébként minél több a pixel egy adott méretű szenzoron, annál több a zaj is, amivel meg kell birkózni.

2020. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Így igaz. A 64 megapixeles kép önmagában nem feltétlenül jelenti azt, hogy 16x szebb, részletesebb képet kapnál egy 4 megapixeles képnél. Még mindig a fizikai jellemzők, a szenzor és az optika a fő meghatározó szempont. A telefonok a fizikai hátrányukat csak a képfeldolgozó szoftvereikkel tudják most még behozni - ugyanakkor a szoftverek az újabb és újabb fényképezőknél is folyamatosan frissülnek, cserélődnek, egyre jobbak lesznek, a tényleges pixelszámnál egyre inkább előtérbe került az, hogy hogyan dolgozza fel a fényképezőgép a kapott pixeleket. Én áldom az eget, amiért a fényképezőgép-gyártók az utóbbi ~10 évben elkezdtek leállni ezzel a megapixel-háborúval, amivel a tájékozatlan vásárlókat hülyítették. Meg aztán mihez kezdenél egy 64 megapixeles képpel? Még europlakátra is bőven sok ennek a töredéke is.


Ettől függetlenül vannak más marketing-fogások is a fényképezők esetében, bridge-gépeknél ugye ott van a talán egy nap véget érő zoom-háború (a Nikon Coolpix elég magasra tette a lécet a 100x-os optikai zoomjával - más kérdés, hogy ekkora zoomnál már jórészt használhatatlan képeket kapsz), vagy a milceknél az AF-pontok számának növelése (a legtöbb felhasználónak tök mindegy, hogy 24, 96, vagy 425 AF-ponttal rendelkezik a gép, de cserébe jól hangzik) stb. Szóval dolgozik itt is a marketingúthenger...

2020. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2:

Szerintem már csak a Nikon tolja a zoom háborút, a Panasonic és a Sony inkább 1 szenzoros modellekkel nyomul bridge-en belüli felső kategóriában.


Egyébként 64 megapixelnek csak FF vagy annál nagyobb szenzornál van értelme, és nem feltétlenül plakátnak, hanem cropolásra. A telefonéhoz hasonló szenzorméretű gépek legjobbja meg talán a Panasonic FZ300, annak 12 megapixel a felbontása, na az oda bőven elég, 6 is elég lenne igazából.

2020. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Átlag felhasználásra felesleges a 24 megapixelnél magasabb pixelszám.

Egységnyi szenzoron minél több feldolgozó egység van a fényerő annál kissebb lessz, a eészletesség meg nem nő arányosan.

Rendszerint a mobilok megapixelszámát is csak felhúzzák szoftveresen, a valós érték ennél kevesebb...


Pár eset van amikor a 24megapixelt érdemes meghaladni, például ha modell, vagy reklámfotózáson, az elkészült anyagot, nagyméretű, és jóminőségű nyomtatésra szánjuk, de ott fix, hogy minden telefon elvérezne, miközben a 24-es dslr/milc kamerák még mindig megfelelőek, még ha nem is tökéletesek a feladatra.


Átlag felhasználásnál meg olyan 24 fölé menni, mint forma 1-es kocsit vezetni dugóban....

Szar és kényelmetlen.

2020. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4:

A 64 megapixelest nem tudom, de vannak mobilra natívan 48 megapixeles szenzorok, épp fordítva, van egy szűrő technológia, ami jobb képminőséget produkál úgy, hogy 4 pixelenként lesz egy, 12 megapixeles lesz a kép.


Egyébként ekkora szenzorral a 24 megapixel is parasztvakítás. 24 megapixelnek legalább APS-C szenzoroknál van értelme.

2020. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Először is a megapixel hajhászás parasztvakítás. A telefonokban meg az olcsóbb kompakt fényképezőkben ugyanakkora szenzor van így nem csoda, hogy minőségben nem extrémen jobb a kompakt kamera főleg úgy hogy amit most megveszel az jó eséllyel 8-10 éves fejlesztés, míg telefonból minden évben újabbat adnak ki, egyre több szenzorral meg egyre jobb szoftverrel. Viszont egy komolyabb kamerával nem tudja felvenni a versenyt egy telefon sem, nyilván nem is csoda egy jobb kamera 2-3* annyiba kerül mint egy flagship telefon.
2020. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát, csak nézzétek meg ezt a 64Mp-s telefonos képet nagyban.

[link]

"próbálnád megnézni 100%-on" Megpróbálhatja. :D

2020. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Sztrogoff: hát, ezek finoman szólva sem valami meggyőző képek, nagyjából azt a szintet hozzák, amit vártam/-tunk itt többen. :/
2020. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennél jobbat egy 1,7 milliós dslr felszereléssel se hozol ki a bozótból.
2020. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez egy belépő kategóriás dslr képe:

[link]

Ha te ezen nem látsz difit akkor egy szemészt keress fel.

2020. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!