Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 100 ezer forint környékén...

100 ezer forint környékén melyik a jobb választás? Kompakt, bridge vagy MILC?

Figyelt kérdés
Egy belépő kategóriás MILC fel tudja venni a versenyt a hasonló árú kompaktal és bridge-el? Most persze hagyjuk figyelmen kívül a bővíthetőséget mert az persze egy komoly faktor, de out of the box gyári lencse mondjuk a Canon EOS M100 a gyári 15-45 mm lencsével jobb fotókat tud készíteni hétköznapi felhasználás során (családi események/utazások stb) mint egy kompakt vagy bridge hasonló áron? Vagy mindenképpen venni kell még néhány lencsét, hogy alap feladatokat ellásson?

2020. máj. 18. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire van szükséged. 100 ezerből MILC-ből is csak belépő szintűt kapsz, aminek ugyan elég jó az optikája átlag felhasználásra, de tényleg csak egy alap lencse fér bele. Egy 100 ezer körüli bridge már nagyon jó képeket készít és általában zoom terén messze lekörözi a hasonló árú MILC-eket. A hátrány a kis szenzorméret, de ha nem akarsz nagy papírképeket nyomtatni, akkor ez nem feltétlen szempont.
2020. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A zoom nekem kevésbé fontos, inkább legyen részletgazdag a kép. Plusz az sem lenne baj ha elfogadható 1080p-s videót készítene.
2020. máj. 18. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Újonnan 100 ezer körül az említett Canonon kívül még belépő szintű Panasonic vagy Olympus MILC-eket lehet kapni. Kompaktból meg Sony RX100 I, meg néha Canon G sorozatból szokott lenni valami ugyanezen az áron. Én inkább előbbiekre szavaznék, bár a Sony a fényerős objektívjával bizonyos szituációkban jobb lehet, meg kisebb is, főleg hogy az behúzza az objektívját, míg még a Panasonic 12-32 pencake obijának is van azért kiterjedése összecsukott állapotban is.


Egyébként én ebben az árkategóriában inkább a Panát vagy az Olyt venném. A micro four thirds rendszer kiforrottabb, mint a Canon EOS-M, a gépek és az obik kompaktabbak, az M100-nál a legolcsóbb Pana vagy Oly gépnek is több testre szabható gomja van, a főtárcsájukon ott vannak a módok, nem csak fotó-videó-intelligens mód, emellett van legalább egy, valamilyen értéket állító tarcsájuk is. Az M100 nagyobb szenzora meg nem akkora előny szerintem, hogy megérje csak emiatt.


Bridge-ből újonnan nincs semmi értékelhető 100 ezerért, kicsit is rossz fényviszonyok között a kis szenzorral használhatatlanok, egyedül a hatalmas zoom, amiben jobbak.

2020. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: Azért Brigne-ből is akar jó. Nekem a Panasonic FZ-200 a teljes zoom tartományban 2.8-as fényerejével igencsak szép képeket tud lőni még szürkületben is, hiába kicsi a szenzor.
2020. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4:

Csak a Panasonic FZ200-at nem lehet már kapni, az FZ300 meg 130 ezerbe kerül, ami az én olvasatomban nem 100 ezer körül van. Egyébként épp az FZ300-at akartam említeni, hogy a legolcsóbb értékelhető bridge, mert a tele végén is normális képeket csinál a végig nagy rekesszel, de egy telefon kamera látószögén nem jobb, mint egy telefon kamera. Az FZ1000 a legolcsóbb bridge vonalon, ami már jobb.

2020. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként megjegyzem, az f/2.8 ISO100-on az f/8-nak megfelelő fényet jelent ISO800-on. ISO400-on f/5.6-nál van ugyanekkora fény. APS-C szenzornál pedig úgy 800, MFT-nél 500-600-as ISO-nál van akkora zaj, mint 1/2.3"-nál ISO100-on. Előbbiek még ISO3200-nál még épp elfogadható képet csinálnak, míg utóbbi ISO800-nál már nagyon zajos. Ezért van az, hogy szürkületbe még a kitobival is jobban lehet egy belépő MILC-el fotózni, mint az amúgy a kategóriájában magasan a legjobb FZ200/300-al. Mert a kitobik amúgy f/3.5-f/5.6 max. rekszt tudnak a rövid és a hosszú végen.
2020. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy fentebb is írták. Nekem volt több bridge-em, milcem is, ég és föld a különbség fényerő és képminőség terén. 100k-ból már nagyon jó szettet lehet összeállítani egy keveset futott, használt vázzal + obival. Nekem is Panasonic MFT rendszerem van, így nem ismerek más alternatívát, de ebből a keretből kis ügyeskedéssel már egy egész korrekt vázat + egy 25mm-es f1.7-es obit lehet összeállítani (utóbbi obi a személyes kedvencem, amióta megvan, 80%-ban azt használom). De még a régi 14-42mm-esek is meglepően jó képet adnak az árukhoz képest.
2020. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bridge-et hagynám. Az csak egy böhöm nagy kompekt, kicsi szenzorral, korlátokkal.


Milc, használtan. Minél nagyobb szenzorral, kompromusszumot kötve a stabilizátorral (videózáshoz a stabilizálás a legfontosabb. 1080p alap.)


Nagyjából ennyi... optika nem lényeges. Tanulós gép. Egy alap 50 mm-nek (full frame-en) megfelelő valamid legyen. Aztán ha kitanultad-kitapasztaltad, tetszik, akkor lehet beruházni később még objektívbe.

2020. máj. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nézem most a Panasonic gépeket. GM1 meg GF8 is tetszik, csak kérdés, hogy mennyire kapok ezekhez lencsét pl. Mert idővel valószínűleg azért kellene majd és Sony Canon gépekhez jóval több lencsét látok elfogadhatóbb árban mint ehhez.
2020. máj. 19. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Sony-t nem vágom, de a Canon M100-hoz sokkal szűkebb a natív objektív kínálat, mint a Panasonic, Olympus micro four thirds rendszerű gépekhez. Persze adapterrel használhatóak az ef és ef-s objektívek, amelyek a Canon DSLR-ekhez készültek, gondolom arra gondoltál.
2020. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!