Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdőnek milyen filmes kamerát...

Kezdőnek milyen filmes kamerát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyat amin meg lehet tanulni az alapokat, meg amibe nem túl drága a filmtekercs. Javasolták már ezt a Holga 120N-t, de azzal tényleg csak alap dolgokat lehet csinálni mert kvázi egy játékkamera, de a színes film meg 15k bele ami kicsit borsos. Valami tipp?

2020. máj. 21. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Miért filmes kamerán akarod megtanulni az alapokat?


Nem ismerek filmes kamerákat, de szerintem a tanulásnál hátrányos a film.


Egyrészt nem kapsz azzonnali visszajelzést, hogy hol és mit rontottál el, és egy utólag előhívott képen már valószínűleg sem az expozíció beálításaira, sem az adott helyzetre nem fogsz visszaemlékezni...


Másrészről a film érzékenysége adott, így amígy nem megy le a tekercs, a lehetőségeid korlátozottak.


Harmadrészről tanulópénznek drága a film, és nem ta ulhatsz meg belőle olyan fontos dolgokat, mint a digitális utómunka.

2020. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Nem ismerek filmes kamerákat,"

Akkor nem hozzád szól a kérdésem.

2020. máj. 21. 16:57
 3/16 anonim ***** válasza:
mennyi a kereted rá?
2020. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát a nagyon max az mondjuk 50k. De nem baj ha alatta van. Ahogy néztem 20-30 körül egész komoly gépeket adnak, de elsőre én valami primitívre gondoltam, ahol mindent manuálisan kell állítani, hogy kitapasztaljam, mi mire jó, hogy működnek össze a dolgok ilyesmi. Vagy akár több gépet is venni.
2020. máj. 21. 17:01
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Rendben nem nekem szólt a kérdés, de azért tényleg érdekel, miért pont filmesen akarsz tanulni?
2020. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mert fotózni akarok tanulni nem csak nyomogatni az exponáló gombot mint egy csimpánz aztán Lightroomban csinálni belőle valami instagram friendly hányadékot.
2020. máj. 21. 18:47
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Uutolsó: mert k. sok felelseges pénze van és felkapott hipszterkedés a filmes meg a polaroid fotózás.

Egyébként meg egy filmes Canos Eos kell, egy 28-70-es régi obzsektívvel, oszt mehet. Kitapasztalni azzal is lehet.

2020. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, nem akarlak bántani, de a labormunka a gatyádat el fogja vinni.
2020. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Előhívás digitalizálással együtt 1500/tekercs. Jah marhára földhöz fog vágni az ára. Mindjárt be is jelentkezek valami segélyért hogy legyen miből fizetni.
2020. máj. 21. 19:31
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Micsoda egy bunkó stílusa van a kérdezőnek. Azt mondom ne segítsen neki senki.
2020. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!