Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kamerát vegyek természe...

Milyen kamerát vegyek természetfotózásra (inkább madarakat és vad állatokat fotóznék)? Két kamerát kiválasztottam, de nem tudom, hogy melyik lenne jobb számomra: Canon eos 77D és Nikon D5600.

Figyelt kérdés

Ami nagyobb különbség az, hogy a Nikonnak a Low light IOS-ja (magas ISO-n jobb képeket csinál) az 1306 míg a Canonnak csak 906. A Canonnak viszont több fókuszpontja van keresztbe 45 míg a Nikonnak csak 9.

Itt pontos összehasonlítás van!

[link]



2020. jún. 19. 11:49
 1/3 the hermit ***** válasza:
100%
Véleményem szerint az objektívek tbbet fognak számítani, és azokra a gatyádat is rá fogod klteni. Természetfotózásra főleg nagyobb teléket szoktak használni.
2020. jún. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A sok keresztirányos fókuszpont az egy nagyszerű dolog, sokat lehet szenvedni annak hiányában. Kivéve talán a természetfotózást, annak is a mozgásfotózás részét. Ott a legkevésbé valószínű, hogy egy felröppenő madárnál még majd fókuszpontot változtatsz, és a hasító madár fején próbálod tartani a kiválasztottat. De lehet, hogy ez csak nekem lenne probléma.
2020. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először fogd kézbe őket egy boltban.Érezd a markolatát-fogását-tartást, gombja helyét...stb.

Aztán viszel magaddal még memóriakártyát és pár képet készítesz egyikkel-másikkal ugyanazon beállítással, otthon meg elmerengsz a különbségeken a képeket elemezve...


Amennyiben csak "gombnyomó fotós" vagy, akkor a nikon röviden, nem véletlen 1 tárcsás is.

Ha fotózni akarsz, canon.


Én nem tudom, minek foglalkozni a fókuszpontok mennyiségével, amikor csak 1 kell s köré a mélységélesség.Ezt mind manuálban beállítja az ember-eldönti vagy tudja mellé állítani, max mozgós témánál az autófókuszt használja-esetenként még.


Az iso meg...jól kell beállítani a gépet s tudni kell alacsony iso-ban fotózni, légzéstechnikát is elsajátítani.Az internetes tesztek teljesen felszínesek.Egy halom beállítás van, ami befolyásolja a képet, amiről nem írnak...teljességgel csak iránymutatóak.


Másrészt meg mint írják előzőek, az obit is meg kellene választani, mert hát ugye az a másik fele a minőségnek-sebességnek-eredménynek.


Az egyedüli hátrány számomra mind 2 gépnél a 4000-es max záridő..., de ki s mire használja ugye.

2020. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!