Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Illik a vázba minden objektív?

Illik a vázba minden objektív?

Figyelt kérdés
Azzal a problémával küzdök, hogy az analóg fényképezőgépem váza elromlott. Honnan lehet tudni, hogy egy másik, nem ugyanilyen vázba illeni fog e az objektívem? Ez cserélgethető? Hogy működik ez?

2020. jún. 26. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A válasz a kérdésedre röviden: nem.


Van több szabvány, alapvetően nem cserekompatibilisek, sok esetben egy adapterrel megoldható a csere, de bizonyos korlátozásokkal.


Konkrétumot meg akkor lehet mondani, ha méltóztatsz pontos tipusokat megadni, mert nincs az az isten, aki neked egy részletes, minden szabványra kiterjedő cserekompatibilitási táblázatot fel fog ide vezetni.

2020. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Zenit ET fényképezőről van szó, egy Helios 44m-4 objektívvel.
2020. jún. 26. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez a gép M42 csatlakozású. De konkrétan mit szeretnél vele? Venni egy tökúj vázat, értelemszerűen digitálisat, és azzal használni? Vagy használtan egy másik analóg vázat? Előbbi esetben majdnem minden mai rendszerre lehet M42 adaptert kapni.
2020. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Használt analóg vázat gondoltam hozzá, arra nem is gondoltam hogy ez megoldható digitális vázhoz is
2020. jún. 26. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

4

Átalakítóval megoldható. Nyilván full manuál módban, de használható.

2020. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Olyan gépet nézz, aminem M42 az obi csatlakozása. De minek bírkózni ma már filmes géppel? Meg ilyen középformatummal, vagy nagyformátummal megértem, ha művészi dolog áll mögötte. Veszel barmilyen par eves MILC gépet 20-30 ezerért es boldogan használhatod a régi obikat egy adapterrel.
2020. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!