Milyen gépet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Portré az elsődleges téma. Egy bridge gépen gondolkoztam. 90-100 ezer ft a keretem rá. Még ami szóba jött, az egy Canon EOS M100, milc gép. Még nem volt fényképezőgépem. Eddig egy S9+-al-fotóztam, portrékat. Egyre többen kérnek fotókat tőlem, és rászántam magam, hogy vegyek egy gépet. Mivel telefonnal jó, ha 40 képből 10 amit bevállalok. Az M100-hoz, kéne objektív is persze, ami drága. EF 85 mm amit kinéztem, de drágább mint a gép 😅 egy bridge gép ezért lenne jobb. Egy Nikon Coolpix B500/B600 akár egy P900.

2020. júl. 2. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Váz:

Ez egy nagyon drága móka, ha ennyire szűkös a keret, nyugodtan vállalj be használt DSLR-t. Én egy EOS 500D-vel kezdtem (használtan olyan 30-50 körül megkapod), de ha most a nagy gépem bedöglene (hivatásos vagyok), simán ezzel vállalnék portrét, rendezvényfotózást.


Obi:

Ha portré a legfontosabb, akkor erre a legendás 50 f1.8 "nifty-fifty" felteker (szintén lehet használt, de újak is 30-40 között repkednek), aztán nincs megállás! Elképesztő, mit ki lehet hozni ezekből a gépekből, csak meg kell őket ismerni. Egy ilyen kombó bármikor lemossa a legkomolyabb telókat is, hiába 5-10 éves a váz! Ha ez érdekes lehet, szívesen előkotrok pár képet a héten, hogy miket lehet vele lőni.


Gari:

Gari miatt meg ne aggódj, sokszer leírtam már itt, hogy ami egy tükrösben jellemzően meghal (zárszerkezet), arra úgysincs gari, mert az kopó alkatrész.


EOS M100:

Nekem nem volt hozzá szerencsém, de sokan dícsérik, jó ár-értékű váznak tartják. Portréhoz ugye portré objektív kell, de fontos tudni, hogy minél kisebb a szenzor, annál kevésbé tudod majd lemosni a hátteret, ha ilyet szeretnél, ezért inkább a tükrös irányba mozdulnék. Vagy várj egy kicsit, spórolj még, nem fogod megbánni!

2020. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit értünk portré alatt, az itt a kérdés. Mert mesterséges háttérrel meg világítással el lehet jellegteleníteni a témán kívüli dolgokat.
2020. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem mesterséges háttér. Természetben.
2020. júl. 2. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott is csak a "lopott" portréknál tud baj lenni a háttér, ismerőst vagy saját modellt oda állít a fotós, ahová akar...

Egyébként e témában (hol nem?) szerintem nagyon jól működik Murphy, azaz ha azt akarod, hogy a háttér elég elmosódott legyen, akkor nem lesz.


Mindazonáltal valóban törekedni kell az optika tudományából következő háttérelmosásra, amit ugye, mint #1 írja, a nagy szenzor, valamint a nagy nyílás és a nagy gyújtótávolság tud adni. Persze, ez is, mint minden, még kompromisszum kérdése is, egyrészt az objektívek a legnagyobb nyílásukon lacsmatagabb képet adnak, másrészt néha meg ha a háttér elég elmosott, akkor nagy az esély arra, hogy már a modellnek, kinek arctengelye épp nem pont merőleges az objektív tengelyére, az egyik szeme éles, a másik meg már láthatóan életlen, az meg, mit is mondjak, nem is lenne már annyira kívánatos fícsör.

2020. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!