Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit ajánlanátok fotográfiai...

Mit ajánlanátok fotográfiai fejlesztésként?

Figyelt kérdés

Van egy Canon EOS 200D vázam már egy pár éve és elég jól el vagyok vele de most lehetőségem nyílt arra hogy fejlesszek. Alapvetően már az évek során felszerelkeztem ezzel azzal amit áron alul meg tudtam szerezni de össze képben jelenleg van egy EF-S 55-250mm IS II (4-5.6), EF 50mm F1.8 STM és egy kit 18-55mm IS STM objektívem.

Azon is gondolkoztam hogy érdemes-e lenne így pár év után inkább tovább adni egy ismételten kezdő fotósnak ezt a felszerelést és át állni MILC-re vagy éppen azon is gondolkoztam hogy egy MILC árán inkább objektívekkel kellene fejleszteni de akkor mi lenne az ajánlott a számomra?

Ki mit tud ajánlani főként saját tapasztalatokból?

Esetleg más márka után érdemes néznem ha éppen váltáson gondolkozok?

Nagyjából a keretem a fejlesztésre úgy 150E~250E Ft és ha segít akkor fő felhasználási kőrben: Sport, Épület (beltéri és kültéri), Rendezvények, Túrázások így természet, táj és városkép, Macro, illetve olyakor tárgy/termék fotózás is akadt és voltam egyszer esküvőt is fotózni. Emellett pedig a jövőben a túrás részt a táj, természet járás és városi tartalom részében nem fotózni hanem inkább videózni szeretnék.


Válaszokat előre is köszönöm. -András


2020. júl. 10. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Túl sokat akarsz és nagyon szűk a keret.

Általában érdemes az objektívparkot fejleszteni, jellemzően óriási a minőségi ugrás az olcsó objektívek és egy minőségi, mondjuk L-es objektív között. Viszont ami témát itt felsoroltál, ahhoz mindenre szükséged lenne. Mindenre is.

Tele, nagylátó, általános zoom, makró, ráadásul nagy fényerővel - a keretedből ezek közül maximum egyet tudnál jó minőségben beszerezni. Használtan.

De nézd inkább a dolgot a másik irányból, sokkal célravezetőbb: mire van szükséged? Mi az, amit a jelenlegi cuccal nem vagy képes megoldani? Mert csak azért pénzt költeni mert épp van, nem túl bölcs dolog.

2020. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
MILC-re milyen okból állnál át? Miben éreznéd jobbnak a DSLR-hez képest? Ezt kellene először megválaszolnod magadnak, mielőtt eldöntöd, hogy új obi(k) vagy más rendszer. Egyébként Canon-nál maradva az M és az R rendszerhez is van EF-S adapter.
2020. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Elégedetlen vagy a jelen holmikkal?

Volt, ahol nem tudtad használni?


A legfontosabb pedig, hogy mire-hova használnád a készült képeket.Nézegeted telón-monitoron meg az ismerősök is s kész...

Ez meghatározza, hogy van e értelme jobban beruházni.


A bohóckodós milc helyett, inkább a full framet nézegessed bár az obikat is megkíván majd.

Sokkal részletgazdagabb képeket kapsz, jobb minőséget is persze-enyhébb zajt is.


Videózásra meg videokamera kell...nem véletlen ma is használva arra.


A legegyszerűbb, ha boltokban kipróbálod a kinézett cuccokat vagy bérelsz valakitől 1 napra tesztelésre vázat, obit...stb, aztán jobban rálátsz van e értelme költekezni.

2020. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1 szerződéses keret a pályázat az ami ha már egyél fél kötelezettségét teljesítették akkor a másik félnek is van kötelezettsége. Pénzt nem adnak úgy önmagában hanem azt a pályázat kiírója az adott eszköz megvásárlását követően adja nekem azon eszközt amit én választok ezen keren belül. Erről szól a "szakmai fejlesztésre elkölthető EFOP pályázat" így nem égeti csak azon személyek zsebét a pénz akik kötelezettséget vállaltak a pályázat teljesítésében.
2020. júl. 10. 22:08
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 MILC-re váltás fő szempontja esetleg ha el olvastad teljes egészében a szöveget a videó készítése lenne. Jobbnak annyiban lenne hogy nem tudom ismered-e ezeket az eszközöket de videózás szempontból van amiben van vázba integrált kép stabilizátor is ami videó tekintetében. De terémszetesen ha meghaladja ez a szöveg az atomfizikusi elmeszerkezetedet akkor nem tudok segíteni.
2020. júl. 10. 22:12
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen éreztem hogy egy megkeseredett idősebb személy lehetsz akinek biztosan valamilyenszinten már nem szimpatikus hogy a fiatalok valamit el szeretnének érni. Úgy érzem hogy igaz rendelkezel szakmai tapasztalattal valamiben de már a mai kor által adott lehetőségekkel nem tudod fel venni a lépést és akik ezzel kapcsolatban pedig tevékenykednek és kezdőként is nagyobb sikerekre tesznek szert a kor által adott lehetőségek által az neked egy erősen fájdalmas pont a bizonyos

"bezzeg az én időmben nem voltak ilyen ingyen pénzek kiosztása azért hogy jobb legyen" és a

"mi az hogy neki a pályázat miatt kötelező fotográfiai szakmai eszközt várásolnia"

Érezhetően fájdalmas pont lehet számodra de biztosan sokszor szoktál keseregni az utóbbi időben eléggé holt ponton is lehetsz hogy ennyire rossz fázisba kerültél amit erősen tükröz az hogy a válaszadásaidat kevesebb mint fele hasznos válasz.

Sajnos nem tudok tényleg segíteni. Továbbá a "Videózásra meg videokamera kell" dolog is erősen tükrözni azt hogy nem vagy tisztába a jelen kor által adott lehetőségekkel mikor a Youtube-on legtöbbet kereső videósok zöme nem a régi stílusú váll kamerákkal jár hanem Panasonic, Fujifilm, Sony MILC fényképezőképekkel. Így láthatóan ezeket az internetes trendeket se követed így nem is tudsz relevánsz választ adni. Mr Canobix

2020. júl. 11. 00:21
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

5:

Képzeld, elolvastam a kérdés egészét, de a 200D ugyan DSLR, de kimondottan videó orientált váz, ezért kérdeztem mi ami fontos neked a MILC-re váltásnál. De ha ekkora tapló vagy, és mindent mindenkinél jobban tudsz, akkor minek kérdezel, majd eldöntöd magad. Pedig lettek volna ötleteim, mert számítottam rá, hogy a videó lesz a legfontosabb szempont, de amíg ezt nem tisztáztuk, gondoltam nem javaslok semmit látatlanban. Így viszont azt javaslom, hogy ilyen stílusban az anyáddal bezélj.

2020. júl. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#9 alapvetően nem problémázok ugyan is én csúnya beszédet nem használtam de a moderátorok biztos örülnek majd a trágár stílus olvasásának.

Alapvetően meg biztosan hogy a kesergő válaszadó miatt lehetett kétes a fogalmazásom de lényegében én is már azon gondolkozok egy egy videós mikrofon és egy jobb fényérzékenységű objektív mellett.

Természetesen amennyiben derogál a válaszadás úgy teljesen megértem az itt megjelenő nem túl segítőkész #1 és #3 válaszokat követően mert sajnos szerződés szegés elkerülése végett valamit be kell jelölnöm hogy teljesítve legyen a pályázat csak annak elenére is "csak azért pénzt költeni mert épp van" alapon működik sajnos az EFOP így nincs mit tenni. Végső esetbe monitorra lesz írva a tender amiből szintén van de alapvetően fotográfiai eszköz keretébe belefér és mert más ötletet nem tud senki biztosítani. Minden esetre a kesergő és trágár indulatkeltés alapvetően ellentétes az oldal szabályzatával így végül is jó esetben nem a kérdezővel szúr ki senki ha nem a kérdést válaszolja meg valaki.

2020. júl. 11. 01:30
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Bántotta kicsi lelked, mert megírtam a frankót rólad:))))

Lenéző vagy másokkal s udvariatlan s ha így se tetszenek soraim, tegyen rád egy griffmadár:)

2020. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Elolvasva a kérdést, már épp kezdtem volna egy kimerítőbb válasz megírásába, , de azért még elolvastam a válaszokat és a kérdező reakcióit.

És milyen jól tettem!

Ilyen lekezelő, lenéző, cinikus hozzászólásokat, mint amik a kérdező részéről olvashatóak... Még úgy is, hogy pár választ már moderáltatott. Ilyen stílus mellett nem érdemel segítséget. Tőlem legalábbis nem.

Nyilván nincs is rászorulva, nekem úgy tűnik, hogy ő inkább másokat provokálni szeretne itt, nem valódi választ vár a kérdéseire.

2020. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!