Ajánlotok olyan kamerát amivel ha fotózok a képeket azonnal kiadja?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy mi a nevük ezeknek a kameráknak, csak szeretnék egyet.

Olyan 30-maximum 50Ft-ot szánnék rá.Illetve kíváncsi lennék arra is, hogy kinek mik a tapasztalatai.

Melyik mondjuk a legmegbízhatóbb márka, vagy képminőségben ebben az árkategóriában melyik lehet a legjobb.

Köszönöm



2020. júl. 25. 09:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat 30 000- maximum 50 000Ft a limit.
2020. júl. 25. 09:41
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
2020. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
pl. polaroidra gondolsz?
2020. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Besz@rás, 40-50e-ért ilyen napjainkban????

Használtan a régi polák 5-10e ft:))))))


[link]


[link]


Egyedül a film piszok drága hozzá s 10 vagy 5 kép talán több ezres...

2020. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem látom értelmét ezeknek.

Pocsék képminőség csak azért, hogy azonnal a kezedben legyen egy ócska minőségű papírkép?

2020. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
21%

A digitális kamerák által készített kép a fotózás után azonnal hozzáférhető.

Az hogy "kiadja" mit jelent em tudom.

Netán elfelejtetted megemlíteni hogy nem digitális fotóról van szó?

2020. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Hivatalosan a kategóriát instant fényképezőgépnek hívják, a Polaroid terjesztette el, így a köznyelvben összeforrt a márka a műfajjal és sokan lényegében minden olyan gépet Polaroidnak hívnak, ami azonnal kiadja az elkészült képet, pedig nem csak ők gyártanak ilyet, ott van pl. a Fujifilm Instax szériája is. Ma már vannak digitális megoldások is, ami memóriakártyára is elmenti a képet, de akár mindegyiket, akár csak amit kiválasztasz, ki is adja a papírképet. Ma már vannak viszont akár hordozható, kis méretű nyomtatók is, ami bármilyen digitáis képet kinyomtat akár egy mobilról is.


Hogy számodra van-e értelme, az csak rajtad és az igényeiden múlik. Számomra felesleges, de mindannyian másmilyenek vagyunk. Én feleslegesnek tartom, de sokan szeretik, újra nagyon népszerű műfaj lett.

Szerintem egy ilyen gépnek akkor van igazán értelme, ha olyan helyzetekben használnád (főleg, vagy legalábbis ezekre összpontosítva választod ki), ahol fontos, hogy azonnal legyen papírképed. Például, ha hírességekkel fotózkodsz és a közös képet akarod velük dedikálni. Vagy ha rögtön oda akarod adni a képeket azoknak, akiket lefényképezel. Például hallottam olyanról, azért vitt ilyen gépet talán valamilyen Afrikai törzshöz, hogy a róluk készült képeket rögtön nekik is tudja adni.


Ha nincs szükséged rá, hogy azonnal, ott helyben a kezedben legyen a kép, akkor szerintem egy külön nyomtatóval (ami lehet akár kis méretű és hordozható is, vagy nagyobb, hagyományosabb is) jobban jársz, mert az lehet olcsóbb, jobb minőségű, gazadságosabban üzemeltethető, meghibásodás esetén a fényképezőgéptől külön cserélhető, stb. Legolcsóbb és legjobb minőség viszont az, ha keresel egy olyan labort, ahol jól dolgoznak és akár helyben azonnal, vagy rövid átfutással előhívják neked. Vannak egy órás fotólabor szolgáltatások, de a legtöbb esetben ezek is megcsinálják akár 5-10 perc alatt is, az önkiszolgáló kioszkok meg tényleg azonnal kiadják a képet.

2020. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!