Kezdő fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék elkezdeni hobbi szinten fotózni, telefonnal jó ideje csinálom. Elhatároztam magam, hogy veszek egy afféle "entry level" kamerát.

Egy ismerősöm a Cannon 250D-t ajánlotta. Én nézegettem nikon d3500-t de azt mondták a 250D-vel jobban járok. Ezért mielőtt belevágok szeretnék még pár hozzá értőt megkérdezni, hogy milyen belépő kamerát ajánlanátok? Köszönöm a válaszokat előre is és bármilyen tanácsot örömmel fogadok.

Árban maximum 200e forint ami még picit feljebb csúszhat, de sokkal többet nem szeretnék rááldozni. :)



2020. aug. 3. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy. Komolyan. Mind ugyanazt tudja.

Két dolgot nézz meg.

Egy: melyik áll jobban kézre, melyiknek átláthatóbb vagy kezelhetőbb a menüje.

Kettő: ismerősnek melyik rendszer van. Tőle tudsz esetleg kölcsön kérni objektívet, vakut egyebet kipróbálni.

Egyéb jelentősége nincs, minden márka egyformán jó, mindnek megvannak a fanatikus rajongói és a gyűlölői, valójában meg egyik kutya, másik egy híján húsz.

2020. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha a telefont akarod kiváltani, akkor nem probléma az összeg, elég "valami objektív". A DSLR-nek ugye pont az lenne az előnye, hogy minden feladatra van nekije a célnak legjobban megfelelő objektív.

Régebben az volt a vélemény, hogy a Nikon objektívek drágábbak. Én nem nézem már az árakat keresztbe.

Az is vélemény, hogy a Nikonnak más a színvilága.

És az is, hogy a Nikonnál más a koncepció a kezelést tekintve. Több célgomb van, ha jól tudom.

Szóval azért nem egyformák ezek.


A színvilággal kapcsolatban mondanám, hogy láttam itt egy vitát, az egyik azt mondta, amit én írtam, a másik meg nekitámadt, egy képet linkelve, hogy na, ennél hol látszik? No de sem ott, sem itt nem az hangzott el, hogy a hozzászóló véleménye szerint más a színvilág, hanem az, hogy a neten ez az általában olvasható. Hiába, érteni kell, mit olvas az ember.

2020. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
51%

A kép minőségét az objektív is legalább annyira befolyásolja, mint maga a kamera.

Én egy használt Canon EOS gépet vennék, és lehetőleg valami nem KIT obejktívet. :)

Canon Eos 350D, 400D, stb. mind jó gépek :)

Kezdő objektívnek Canon 50mm 1.8 fix de szép képet ad :)

2020. aug. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kezdőnek teljesen jó a kit objektív, azzal meg lehet tanulni az alapokat, és onnan tovább lehet lépni, abba az irányba, ami a kérdezőt érdekli. A Canon 50mm f/1.8-at nagyon sokan ajánlják első vagy masodik objektívnek, mert olcsó és fényerős, aztán ennek köszönhetően ez a legtöbbet polcon porosodó objektív, mivel nem mindenkinek való, nem mindenkinek szolgálja ki az igényeit. Eleve cropos vázon 85-nek felel meg az az 50 mm, így inkább portré objektív, mint általános obi. A tájképek jó részét helyből el lehet vele felejteni, mert túl kicsi a látószöge. Sokaknak jó lehet, de első obiként jobban lekorlátoz, mint a kit.
2020. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem 85-nek, hanem csak 80-nak.
2020. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ, végül megrendeltem a 250D-t. Teljesen kezdő vagyok, de már régi álmom volt belevágni a hobbi fotózásba. Ha esetleg van kedvetek privátban is beszélgetni erről, barátkozni akár, nagyon örülnék.


Utolsó: Szerintem is, elkezdem az alap objektívvel és majd ahogy kialakulnak a dolgok, az érdeklődési körök.

2020. aug. 4. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Érdemes személyesen átvenni és átvételkor meggyőződni arról hogy nem bontott csomagolást adnak.


Nekem nagyon tudja bszni a csőrömet ha kipróbált visszaküldött gépet adnak. Persze OK te is visszaküldheted de az is macera.

2020. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Camera Obscura, a legolcsóbb is, csak kicsit lassú, 1 kép kb. 2óra alatt készül el.
2020. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!