Tejút fotózáshoz milyen objektívet hasznaljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy CANON EOS 4000-es fényképezőgépem.(Viszonylag kezdő fotós vagyok)

Csillagfotózáshoz/A Tejút lefotózásához keresnék valami fajta objektívet. Van egy objektívem, amit a géppel együtt kaptam.(Ez egy CANON 18-55mm-es)

Nézegettem többet is, köztük egy CANON EF 50mm f1.8 STM-et is, de nem vagyok biztos bene hogy ez jó választás.

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e olyan objektíveket ajánlani, amik a Tejút lefotózásához alkalmasak. Illetve, hogy ezzel a kamerával érdemes-e próbálkozni ezügyben.

Előre is köszi mindenkinek.



2020. aug. 8. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nagy látószögű, nagy fényerejű objektíveket szoktak használni tejúthoz.
2020. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Asztrofotózás során sajnos nem tudsz hosszú expót, mert elmosódik a csillagos ég, így mindenképp magas ISO kell, ami meg zajos képet eredményez.


Nagyvonalakban ezt úgy küszöböljük ki, hogy iszonyú sok zajos képet készítünk rövid idő alatt állványról, majd Photoshopban precízen egymásra helyezve a fotókat "átlagoljuk" a zajt. Mivel a zaj képről képre változik, de a csillagok nagyjából ugyanott maradnak, a PS szét tudja választani a zajt és a tényleges tartalmat. Ehhez azért sok gyakorlás kell, viszont így nem kell drága obikat vásárolni, ezt állványról akár a meglévő obiddal is kipróbálhatod.


50mm és ennél nagyobb obi esetén viszont annyira "ráközelítesz" a csillagokra, hogy azok 1-3 sec. alatt kimozognak a képből, így itt már speciális asztrofotós állványra lenne szükséged, ami folyamatosan a "képben tartja" a fotózott csillagokat (google: asztrofotózás óramű). Másrészt az olcsóbb, fényerős obik sajnos gyakran puha képet adnak, nem véletlenül kerül némelyik profi obi közel 1 misibe.

2020. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy a déli féltekéről lehet jól fotózni?
2020. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sikerült egy szép képet csinálni.

21:11:Meg.

2020. aug. 28. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!