Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet ajánlottok...

Milyen objektívet ajánlottok Nikon D3300-ra portré fotózásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg az alap 18mm-55mm-es objektívet használom. Nagyon szeretek fotózni és nagyon szeretej emberekkel dolgozni. Egy kis segítséget szeretnék kérni ezzel kapcsolatban. Az értelmes válaszokat nagyon köszönöm!:))

2020. aug. 15. 11:52
 1/2 anonim válasza:
100%

Nekem ilyen 35mm-es obim van:


[link]


De miután megvettem olvastam utána. Elvileg kényelmetlenebb a fotózott alany számára, ha túl közel állsz hozzá. Ennek ellenére gyönyörűen rajzol, enyhén torzít, és nagyon élesek a vele készített képek.



Így egy 50mm-es jobb választás lehet portrézáshoz.


[link]



Ha pedig inkább a szabadban fotózol, ahol nagy terület áll rendelkezésre, akár még a 85mm-es f/1.8g NIKKOR is megfelelő lehet.


Természetesen te neked kell eldöntened, az igényeid szerint... A linkelt 50mm-es az arany középút.

2020. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a 18-55 azért jó kit obi, mert viszonylag sok mindent ki lehet próbálni vele, ami segít aztán továbblépni. a gyújtótávolságokkal elég jól lehet vele kísérletezni. pont a nagy fényerőt és a vele járó kis mélységélességet nem nagyon lehet vele kipróbálni, ezért ebbe az irányba lehet édemes fejleszteni.

na meg persze a portré fotózásról szóló szakkönyvek is hasznosak, mert nagyon sok minden van, ami nem csak a gépen múlik.


portrézni jellemzően inkább 50, 85, 105 mm-en szokás. nagylátó nem annyira ajánlott klasszikus portréhoz a torzítása miatt.

nagylátóval inkább környezeti portrét, riportot szokás csinálni.

2020. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!