Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Canon Powershot sx730 vagy...

A Canon Powershot sx730 vagy a Canon EOS 2000D a jobb?

Figyelt kérdés

A cél, amihez nekem kell: kirándulások, alkalmak megörökítése. Ami még nekem fontos: videó készítés, elég részletes, közeli képek készítése távolról. Pár ismerősöm utóbbit javasolta, mert cserélhető objektíves, és ha komolyabban elkezdene érdekelni a fotózás , akkor új objektívekkel tudnék szintet lépni. Az EOS 2000D-t még nem próbáltam, csak az SX730-t. Nekem nagyon tetszett a kompakt gép is. Tudásban melyik a jobb szerintetek? Így alap felszereltséggel, és új objektív nélkül, ha többet nem költenék rá?


[link]



2020. aug. 23. 14:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nem igazán értek a fényképezős szakmához. Mindkettő fényképezőgép ismerősök által lett javasolva, a célok alapján, komolyabban nem tervezem beleásni magamat. Viszont az érdekelne, hogy alap felszereltséggel melyik a jobb tudásban.
2020. aug. 23. 14:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tetszik a kompakt gép, akkor nyugodtan vedd meg.

Csodát nem kell tőle várni, de az optikai zoom miatt talán egy telefonnál jobb. Viszont a szenzor méret miatt gyenge fényben nem nagyon remekel.


A 2000D objektív nélkül semmire nem jó. Az alap 18-55mm-es kit objektívvel már tudod használni, viszont nem kapsz akkora "zoomot", mint a fent említett kompakttal.

2020. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, nekem ugyan nincs SX730-am, de én kétlem, hogy annak "elég részletes " képe van tökig kitekerve a zoomot. Ugyanakkor a 2000D-re egy olyan objektívet venni az egy középkategóriás személyautó ára. Szóval azért nem úszod meg azt, hogy valamivel többet tudjál meg saját magad preferenciáiról.
2020. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Néztem, hogy a 75-300 mm-es objektív is milyen árban lenne a 2000D-hez... Annyiért összeségében meg lehetne más gépet is venni, nem? Amennyi összesen lenne a 2000d és ez..


A powershot-t kipróbáltam, a 9. Emeleten lakom, és úgy el látott innen a Plázáig (több km - re van), hogy le lehetett egész szépen olvasni a feliratokat is meg minden. Akkor erre a 2000d nem lenne képes az alap objektívvel?

2020. aug. 23. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Az alap obival nem. Az csak 18-55 mm-es, ha jól tudom. A komolyabb tele vagy zoom objektívek sajnos elég drágák.
2020. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az SX730 zoomja kitekerve 960 mm-nek felel meg. A 75-300-as meg 480 mm-nek. Ezek gyújtótávolságok, bár ha nem akarod érteni...


Hát, itt van egy tesztoldal

[link]

Itt a kitekert zoomos képek részletei elég gázosak (960mm equivalent kifejezésre keress rá). Bár azt el kell ismerni, a teljes kép fél képernyőn nagyon jól mutat.

2020. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6:

Viszont ha az SX730-at tekeri ki a végéig, akkor hacsak nem tűző napon statikus célpontot fotóz, akkor hiába kétszer akkora az ekvivalens gyújtótávolság, mert a zajosodás és a diffrakció miatt a 75-300-ból cropolt kép simán lehet, hogy részletesebb lesz.


Kérdező:

Azt döntsd el, hogy a sokkal jobb képminőség, ami legjobban nem a legjobb fényviszonyok közt jön elő, fontosabb, vagy hogy ilyen óriási zoomja legyen kicsi méretben. Ha előbbi mellett döntesz, érdemes még a 2000D mellett még MILC vonalon is körbenézned, főleg hogy videózol is. Ha utóbbi, akkor a kis szenzoros ultrakompakt szuperzoomok közül szerintem sokkal jobb vétel a Panasonic TZ70, olcsóbb és tud RAW-t is, ami nagyon hasznos pl. akkor ha a maxra tekered a zoomot, és a képed a légkör miatt zavaros lesz, ezen a RAW szerkesztése sokat javíthat.

2020. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

7:

Mi a frász az a viszont? Én SX730-as kitekert zoomos képről beszéltem. Ehhez képest viszont ugyanaz az SX 730 ugyanakkorára kitekert zoomal? :D


A 75-300-asnál a jövőbeli eseménysorrend pontosan tudható:

a. először tekeri ütközésig, majd fényképez egyet

b. megnézi a képet

c. sírva dobja le a hídról az objektívet

Azt nem véletlenül kínálják (kínálják! azaz nem ennyiért cserél majd gazdát, hanem kevesebbért) használtan 25 eFt-ért.

2020. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!