Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen beállításokkal kellene...

Milyen beállításokkal kellene elkészíteni azt az arcképet, amit egy e-mailben az aláírás részhez szeretnék beilleszteni kb. igazolványkép méretűre kicsinyítve?

Figyelt kérdés

A kép nappal, kültérben készülne, világos színű vakolt fal előtt álló személyről. Fontos, hogy lekicsinyítés után is éles legyen a kép és jól látható legyen az arc.


Laikusként úgy gondolom, hogy egy nagy felbontású közeli képet kellene készíteni, ami aztán jól kicsinyíthető. De bizonytalan vagyok.

Mielőtt kísérletezgetni kezdek, örülnék néhány útbaigazító tanácsnak.


Terveim szerint elsőre egy okostelefon kamerájával vágnék neki a feladatnak, majd egy olyan kompakt kis géppel is megpróbálkoznék, amin több beállítási lehetőség van.



#beállítás #amatőr fotózás #arckép készítés
2020. okt. 27. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, még élesnek sem kell lennie. Olyan picire zsugorítva minden hiba eltűnik, és élesnek fog tűnni bármi.
2020. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A kep kicsinyites kozben szinte automatikusan elesedik.


Tultervezted mar most is az egeszet, nem ezen fog mulni az oneletrajzod sikere vagy sikertelensege.

2020. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem önéletrajzhoz kell, hanem -mint írtam is- e-mailben szeretném az aláírásomat egy képpel kiegészíteni. Bár nyilván ugyanezen gondolat mentén haladva, ha e-mailbe jó akkor önéletrajzhoz is jó lehet, ha valaki ilyen célra keres megoldást.


Igazatok van. A kicsinyített kép élesedik, élesebbnek látszik... Ugyanakkor mégsem.

Nekem arra lenne szükségem, hogy a kicsinyített képen is jól kivehetőek legyenek az arcvonások, a szem ... és ha a címzett nagyítani szeretné, akkor ne egy pixeles kép jelenjen meg neki.


Ezért gondoltam, hogy ha egy nagy felbontású részletgazdag képet készítek és azt kicsinyítem az e-mailhez, akkor a kicsinyített kép is élesebb és részletgazdagabb lesz ... és egy esetleges nagyítás során is értékelhető látványt mutat.

2020. okt. 27. 09:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez egy egészen más kérdés, mint amit kiírtál, mi meg nem vagyunk gondolatolvasók, hogy kitaláljuk, mire gondoltál.


A válasz azonban nem változik sokat. Normális fényviszonyok között egy mobiltelefon is kiváló képet tud készíteni (minél újabb, annál jobbat). Sőt, talán jobbat is, mint egy olcsó kompakt. Ennek az egyetlen hátránya, hogy jellemzően nagylátószögű objektívvel vannak szerelve, így a torzítások elkerülése végett relatíve távolról kellene készítened a képet, amit vagy állványról időzítővel, vagy biorobottal tudsz kivitelezni - majd körbe kell vágni a képet, hogy csak a fejed legyen rajta, így viszont vesztesz a méretből.

Tehát marad a bármilyen fényképezőgép. Tökmindegy, milyen. Tényleg. Ha van elég fény, tehát nem sötétben akarsz fotózni, akkor kellően éles képet fog készteni szinte bármi.

Nincs véletlen a közeledben valaki, aki ismer olyat, akinek van fényképezőgépe? Na az pont jó lesz a célra. Ilyen esetben több múlik az utómunkán, mint a gépen.

2020. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

/Viszonylag új mobiltelefonok és digitális fényképezőgépek is rendelkezés(em)re állnak. Időzíteni is lehet őket, állvány is van, és "biorobot" segítségét is tudom kérni. Szóval elboldogulok majd. :)/

2020. okt. 27. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
oszinten szolva maga az otlet sem tul jo. en pl. kifejezetten utalom ha tele van egy e-mail ikonokal kepekkel badge-ekkel...
2020. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kőmsi válasza:
Ha lekicsinyíted és utána nagyítani akarod pixelesedni fog. Függően a kicsinyítés mértékétől.
2020. okt. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A címzettet nem fogja érdekelni az arcképed és jó eséllyel spambe megy az emailed a képi tartalom miatt, de mindenképpen negatív pontot rak rá a szűrő.
2020. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!