Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes egyáltalán fényképezőg...

Érdemes egyáltalán fényképezőgépet venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is érdekelt a fotózás. Több kérdésem is van, az egyik pont a címben említett. Van egy Iphone 11 pro max készülékem. Szeretnék venni egy MILC vagy tükörflexes gépet de 150.000 Ft-ot szeretnék rászánni mivel kezdő vagyok. Szerintetek ebben az árkategóriában érdemes gondolkodni vagy inkább gyűjtögessek még?

Elsősorban természet fotózásra és családi események megörökítésére szeretnék használni. Ami fontos, hogy a valóságot szeretném úgy, ahogy én látom, kedvelem a sötétebb képeket így elképzelhető, hogy szürkületben, naplementekor előkerül. Az asztrofotózás is érdekel de nincsenek illúzióim, hogy ebbe az árkategóriába belefér. Itt azért felmerült bennem az a kérdés, hogy azok a gépek, ami elsősorban nem időjárásállók mennyire bírják majd esetleg a fröccsenő vizet. Az Egyetemen dolgozom és gyakran járok ki terepre, a növényeket is szeretném fotózni (kártételek, általános állapot stb.). Szóba jöhet esetleg olyan, ami bírja a vizet? Nem feltétlen vízállóra gondoltam.

A gépet 99%-ban fotózásra használnám és nem videózásra. Mivel nem igazán értek hozzá ezért szerintem érdemes lenne újonnan megvásárolni. Van esetleg lehetőség arra, hogy ha mégis használtat találok, hogy valahol bevizsgálják?



2020. nov. 3. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Eladod az iphone t, tudsz venni egy profi telefont profi kamerákkal és egy profi fényképezőt is.
2020. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkép érdemes egy jó fényképezőgépet beszerezni a telefon mellé, ha érdekel a fotózás. Kicsit még hozzá raknék a 150-hez, ha nem mondjuk egy canon 4000D-vel akarsz kezdeni, bár az is előrelépés volt számomra a telefonhoz képest.
2020. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Lencse sem lesz olcsó,valamire való 100nál kezdődik. Ha meg a mezei kitet veszed hozzá kb ott tartasz mint egy telefonnal.
2020. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez az. A fotózás technikai képessége sok pénzbe kerül, kivéve egyes szerencséseket, kik megelégednek a használtan postával együtt 14-ért kapható 50/1.8-al. Én biztosa nem vagyok ilyen. :) A gépvásárlás napján vettem egy telét is, két év múlva jöttem rá, hogy még ki sem próbáltam a kitobit. A madarazók másfél-kétmillióért kínálják a levetett objektíveket, mert vettek egy jobbat.
2020. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

1. A telefon marad, nem akarok megválni tőle mert természetes fényben jó képeket csinál, kompakt és a fél életem rajta van, bankkártya, emailezés erről megy stb. Így ez nem opció.

Találtam egy használt gépet, egy Fujifilm-XT1 Camera + Nikon Nikkor AIS 24MM f2.8-at. Egész jónak tűnik a kombó a tesztek alapján. Bár használt és azért rizikós.

Az alapokat szeretném megtanulni így a kérdés is kézenfekvő, hogy szerintetek DSLR vagy MILC? A médiában a CANON EOS 2000D DSLR fényképezőgép + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 DC III kit 104 körül van, tudom, hogy nem egy hűha kategória de talán szóba jöhet. Ezen kívül szintén itt OLYMPUS E-PL8 vagy PANASONIC Lumix DC-GX880KEGK. Esetleg konkrét márka, típus javaslatotok van?

2020. nov. 3. 12:04
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Kezdetnek inkább egy jó Bridge gép. Én is szeretek természetfotókat lőni, nekem egy Panasonic FZ-200 van. Azért vettem, mert teljes zoom tartományban 2.8-as a fényereje, ami iszonyat jó. Ezt a típust már nem kapni, de az utóda is legalább ilyen jó és megvan 100 ezer körül. A maradék 50-ből meg tudsz hozzá venni pl makro előtétet.
2020. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Médiamarkt kicsit túlárazott, olcsóbban megkapod máshol ugyan azt :) csak egy tipp.
2020. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

"Elsősorban természet fotózásra és családi események megörökítésére szeretnék használni."

Természet fotózás alatt mit értesz? Családi eseményekre elég a telefon is.


Ha szereted a sötétebb képeket, akkor az iso-t se kell nagyon magasra húzni. Így akár egy 4/3-os gép is kiszolgál.


" Az asztrofotózás is érdekel de nincsenek illúzióim, hogy ebbe az árkategóriába belefér. "

Kezdésnek szintén elég lehet a 4/3-ad és egy jó álvány. A recept valahogy így szól: Fényszennyezéstől távol álványon, alacson iso-n, husszú záridővel, szűk rekesz és manuálisan beállított fókusz. Minél nagyobb látószög.



"Találtam egy használt gépet, egy Fujifilm-XT1 Camera + Nikon Nikkor AIS 24MM f2.8-at. Egész jónak tűnik a kombó a tesztek alapján. Bár használt és azért rizikós."

Ez a kombó neked szerintem felejtős. Idegen objektívvel nem lenne autofókusz.


Az általad felsorolt gépek közül én az Olympust venném.

Olyanokat tud, hogy a nyálam csorog. :)

Ennyi pénzért képstabilizátor? Azért nem rohanok venni, mert nincs benneEVF. Viszont ha neked nem kell a kereső, akkor szerintem nem lősz mellé a géppel. És később bővitheted is az objektív parkodat, mert elég olcsók az obik hozzá.


Hmmm. Így jobban belegondolva mégis csak kell nekem is egy ilyen. Zsebbe elfér egy palacsinta obival, így nem kell a telefonnal szenvedni ha a nagy gép nincs nálam.


De jó ötletet adtál. Köszönöm

2020. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Ez a kombó neked szerintem felejtős. Idegen objektívvel nem lenne autofókusz." - Ezt nem tudtam, ebben biztos?

Az Olympustól azért tartok kicsit mert úgy tudom, hogy már nem gyártanak fényképezőgépeket és arról sem tudok, hogy valaki átvette volna. Ebben az esetben ha esetleg fejleszteni szeretnék majd az eszközökön akkor olyat szeretnék, amin van is hova.

2020. nov. 3. 18:34
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy tulajdonváltás történt a cégnél, a termelés és a fejlesztés nem állt le.

Később max nem Olympus név fog figyelni a gépen, hanem JIP.

2020. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!