Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A három objektív közül melyike...

A három objektív közül melyiket lenne érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


A vázhoz kapott 18-55-ös kit objektívet elhagytam, így szeretnék venni egy olyat, aminek van széles látója is. Egyébként egy 55-250-es obit használok, de jó lenne egy nagylátó is és akkor már olyan, amin tudok rendesen zoomolni. Főleg rendezvényeken fotózok vele munkámból kifolyólag, és eddig sem szerettem cserélgetni az obikat. A három közül melyik a "legjobb". Jobban húzok a 18-135 felé, de ha esetleg a 18-200 egy annyival jobb kategória, még meggondolom magam.

Viszont ha a két 18-135 közti különbséget valaki ki tudja fejteni, már megköszönném. Ilyen szinten sajnos nem értek az objektívekhez.



2020. nov. 9. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem a nikonhoz volt 18-250, nagyon szerettem.

kb ugyanaz a kategória mint a 18-200. szerintem megéri azt megvenni.

2020. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsőről szóló tesztekről megnéztem az első google találatot, az egy respektábilis tesztoldal, nem sokkal ett ez jobb, mint a régbbi változat, ha tudsz angolul:

Wideangle performance is distinctly mediocre due to a combination of barrel distortion, chromatic aberration, and softness at wide apertures (Poor sharpness across much of the frame at 18mm and wider apertures)

Ilen átfogás, mint ő is írja, sosem lesz kompromisszumok nélkül.

2020. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gbenyov ***** válasza:

Három választ adok egyszerre!

1.

-Mivel van 55-250 obid, ami CSAK AKKOR JÓ, ha "IS" jelzésű, mert abban van a mozgáskompenzáció, akkor ez legyen az egyik, a tele obid.

-A másik obinak pedig az alapot vásárold meg, esetleg használtan, CSAKIS "IS" jelzéssel.

2.

Persze lehet jó pénzért (a nagyon jó!) 18-135 obit megvenned, CSAKIS "IS" jelzéssel, de ebben az esetben ritkán fogod használni az 55-250 obit.

3.

-Mivel van 55-250 obid, ami CSAK AKKOR JÓ, ha "IS" jelzésű, mert abban van a mozgáskompenzáció, akkor ez legyen az egyik, a tele obid.

-A másik feladat a nagylátószög. Arra meg használj egy SAMSUNG, vagy XIAOMI, vagy "almás" telefont. Ma már -meglepően- minden igényt kielégítenek. És obikat sem cserélgetned a CANON-on.

2021. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De hát nincs EF-S 55-250 objektív IS nélkül...


Mihelyt a munka szó utolsó betűje leíródik, vagy utolsó hangja elhal a térben, minden nagylátószögű, ami nem 2,8 fix fényerejű, eltűnik opció lenni. Szerintem.

2021. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gbenyov ***** válasza:

Ja...és a Negyedik.

4.

A 18-200 obi, ami szintén JÓ, ha "IS" jelzésű, mert abban van a mozgáskompenzáció, akkor viszont az 55-250 obit el kell adnod. Kérdés az, hogy mennyiért...és megéri-e a csere.

Az előny ekkor az, hogy nem cserélned obit soha. És a teló sem kell a fotózásaidhoz.

(Mennyiért adod az 55-250 obit?)

2021. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De hát nincs EF-S 18-200 objektív IS nélkül...
2021. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!