Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nézegettem fotósok képeit és...

Nézegettem fotósok képeit és arra jöttem rá, hogy minden fotósnak van egy saját stílusa. Ez hogyan alakul ki?

Figyelt kérdés

2020. nov. 15. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Micsoda felfedezés!😯
2020. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Van egy saját belső világuk,lényegében ez a gondolat,érzelmi és hangulatvilág,az egyéniség vetül ki képek formájában.Az ezek megjelenítésére,átadására való képesség a művészek sajátsága.
2020. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

kb mint a beszédstílus.

évek alatt

2020. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek jóindulatú és rosszindulatú magyarázatok. Előbbbiekhez tartoznak a fentebb olvashatóak, meg a legegyszerűbb: ez tetszik neki. Lehet tudatosabb választás is, egy bizonyos kép kultiválása saját magáról.

A második kategóriába tartozó magyarázat: ezt az egyet, amelyre véletlenül jött rá, tudja jól csinálni. :D

Valahol olvastam, hogy a Hokusai nevű japán festő egyszer egy rizsszemre ráfestett két galambot. Aztán megvádolták, hogy csak kis méretben tud alkotni. Mire a mezőre leteríttetett nagy papírokat, majd maga után kötve tusba mártott szalmazsákokat, elkezdett a papírokon járkálni. Aztán a papírokat állványra feszítve látták, hogy ez egy portré.

2020. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Adapter007 ***** válasza:

Szerintem nem minden fotósnak van egyedi stílusa.

Akinek mégis, az meglehetősen tudatos.

Könnyű elérni, ha az adott fotós, csak a jól sikerült munkáit mutatja meg a közönségnek, azaz nem 100ezer képet, hanem mondjuk 10 kiváló képet, amelyen igenis visszaköszön valami. Az a "valami" lehet vizuálisan erős: pl: műtermi körülmények között jól ismételhető. De lehet témában erős: a közös kapcsolatok megtalálása.


Pl: nekem sok év fényképezés után van stílusom. De több is, mert bizonyos témákat, szitukat hasonlóképp oldok meg, mert úgy alakult, úgy szeretem, úgy érzem, hogy működik. PL: street-fotó, fix 28mm, fekete-fehér (témafüggő, ha segít lehet színes is), erős kontraszt, fény/árnyék és ember(ek) + jól meghatározható, evidens cselekmény. Ha ezek közül valami hiányzik, a fotó kuka.


Üdv

2020. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!