Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezek az objektívek megfelelően...

Ezek az objektívek megfelelően működnének a gépemmel? (Canon EOS 800D)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


A következő objektívek valamelyikét érdemes lenne megvásárolni egy digitális fényképezőgéphez?


Úgy néztem, hogy egy ilyen konverterrel bármelyik rámenne a gépemre a három közül. Jól gondolom?

[link]


Nem lesz baja a digitális gépnek egy alapvetően filmes objektívvel?



2020. dec. 6. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Direkt akarod magad szivatni hogy nem lesz autofokuszod? Az adapterekkel megoldhato hogy ra tudd tenni a gepre, baja nem lesz tole, de mi az ertelme egy kizarolag manualisan fokuszalhato obinak egy canon 800D-n?
2020. dec. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Működnének persze, hisz ezekben nincs semmi elektronika. De szerintem az első 2 túlárazott, a 200-as meg emlékeim szerint nem túl acélos. Azt azért érdemes tudni, hogy dslr keresőben szívás a kézi élességállítás, mert nincs törőék a mattüvegben, mint a filmes gépekben (de sok dslr tipushoz kapható). Én nem javasolnám, hogy ilyen drága holmikat vegyél első fellángolásra, de pl. egy szovjet 58mm-s Helios elég jó és nem szokott annyira drága lenni :)

Baja mi lenne? Nem szabad túlterhelni a bajonettet.

2020. dec. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az 1D család tagjain kívül még lehetséges lenne mattüveget beszerezni. Mármint újat. Ami neves mattüveggyártó volt, az már meg is szűnt, érdeklődés hiányában (KatzEye).
2020. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megfelelő és jó minőségű adapterrel biztos nem lesz baja. Viszont kályhacsövet én biztos nem tennék a gépemre. Ugyanis ha kilövöd az automatikát, marad a manuális fókusz. Minél telébb, annál kisebb a mélységélessége értsd: annál nehezebb kézből kitartani és annál nagyobb szívás manuálisan élességet állítani. És nemcsak a törőékes mattüveg hiánya teszi orbitális szívássá a fókuszálást, hanem hogy a digitális gépek keresője sok esetben kisebb, mint a filmes gépeké.


Amúgy hipi-szupi, hogy felfedezted, hogy régi, manuális objektíveket lehet modern gépre rakni, de én is javaslom, hogy menj el sétálni és nyugodj le a tökbe. Ha még nem volt szerencséd manuális objektívhez digitális vázon, akkor ne verd magadat költségbe: kipróbálni, hogy egyáltalán tetszik-e neked a dolog valami olcsó és gyakori (nagyszülők, szomszéd néni padlásáról vagy a bolhapiacról), általában fix 50mm pont jó.


Először is, ennek a témának BAROMI JÓ magyar szakirodalma van. Nekem meg az jön le a kérdésedből, hogy ezt nem sikerült megtalálnod vagy értelmezve elolvasnod. Szóval:

- [link]

- [link]

Ezt átnyálazni lenne a minimum.


A másik az, hogy egyszerűen nem akkora kaland.. Gyakorlati haszna nagyon pici, mert a manuális élességállítás miatt nehézkes használni. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága, mert van:

- tárgyfotó, modellfotó, növényfotó, tájfotó meg minden, ami nem fut el

- elérhető ár

- lelassulás, elmélyedés

- nosztalgikus hangulatú vagy élőbb képek (avagy a valóság tökéletes leképezése nem minden)

- jellegzetes bokeh (instagram lájkok!)

- stb.

Viszont fékezni kellene mielőtt olyat vásárolsz, amire nincs szükséged.


Egyébként nekem egy Helios 44M-4 objektívem van, mert ez volt a családban. Álomszép háttérmosást lehet vele belőle kihozni. A fentiek miatt viszont hamarabb veszek a kezembe filmes fényképezőgépet (nem, nem a hozzá tartozó Zenitet), mert sokkal könnyebben dolgozok velük.

2020. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!