Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 18 alatti vagyok és szeretnék...

18 alatti vagyok és szeretnék stock fotózással egy kis pénzt keresni shutterstockon. Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell erről meggyőzni őket? Kell az engedélyük? Nem egészen világos, miről is kéne meggyőznöd őket pontosan, fejtsd ki egy kicsit bővebben.
2020. dec. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nos, nem nagyon hisznek ebben az online pénzkeresés dologban, és hát a pénzügyekről nemárt, ha tudnak. Nem nagyon akarnak beleegyezni se a csekkes dologba, se a bankkártyába
2020. dec. 22. 01:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
bankkártya meg csekk nem kell ha te kapod a fizetést, szóval mehet a dolog
2020. dec. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Feleslegesen aggódsz. A shutterstockon olyan szigorúak a feltételek, hogyha nem vagy profi fotós, és azon belül is kiemelkedő, akkor be sem veszik a képeidet. De még úgy is csak pár fillért fogsz keresni, szóval nem értem, mi ez a hiszti.
2020. dec. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gond, hogy még nem vagy 18, ergo nem is regisztrálhatsz. Ha pedig hamis adatokat az meg és kiderül, egy életre tiltanak ki.

Szóval várd meg szépen míg betöltöd a 18-at, addig gyakorolj.

2020. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Miről akarod őket meggyőzni?

Mikor nincs semmi ami működhetne ebben az esetben.

Ha meg majd elmúlsz 18, akkor meg azért nem kell őet meggyőzni, így a kérdés önmagát okafogyottá tette.


[link]


Ajánlom figyelmedbe a következő részt:

Account Registration


You must be 18 years of age to create a Shutterstock account.

2020. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy az ő adataikat megadva jelentkezek be, de én fotózok. Szóval igy ez a probléma kivan kerülve
2020. dec. 22. 12:26
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Nincs kikerülve. Az ügynökséggel szerződést kötsz, és te felelsz az általad feltöltött tartalomért. Ha kiderül - sok ilyen eset kering stockfotós fórumokon - akkor az a legkevesebb, hogy örökre kizárnak az adott ügynökségtől, nyilván az a pár cent sem fog földhöz vágni, amit elvileg kerestél de nem fizetnek ki, de nagyon könnyen bírósági ügy is lehet belőle, hiszen az okirathamisítás bűncselekmény, és bár az ügynökség elvileg tartja a hátát ha valami jogi probléma lép fel a vevő részéről, ha kiderül, hogy valótlan adatokkal kötöttél szerződést velük, akkor rajtad verik el a port. És egy szerzői jogi vagy személyiségi jogi per nagyon sok pénzt jelent.

Arról nem beszélve, hogy miután egy ilyen ügy után anyádék eladták a házat, autót, mindent, hogy legalább a költségek egy részét ki tudják fizetni, a te hátadból garantáltan szíjat hasítanak.

2020. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De miért rögtön a ShutterStock? Főleg 18 év alatt… nagyon ritka, akinek ilyen korra már megvan az ehhez a szinthez megfelelő képzettsége és felszerelése. A stockfotó egy külön műfaj, ismerned kell a piac igényeit, nem elég, ha “jó” képeket lősz. Mert hiába egy jól sikerült kép egy teszem azt, szörföző pingvinről, ha nincs, aki megvegye, mert nincs semmi, amihez felhasználhatja.

Vannak más alternatívák is a halandó embernek, mint a Pixabay (bár fejből nem tudom, de szerintem ott is lesz valamilyen korhatár… és bár ott nem olyan szigorú a szűrés, valami szintet ott is meg kell ütni). Igaz, annak ingyenessége lévén nem fogod magad ott hülyére keresni, de tanulásnak jó lehet. Hidd el, senki sem a ShutterStocknál kezdte a fotós karrierjét.

2020. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Shutterstock - mióta durván megvágta a jutalékokat - elvesztett egy csomó kontributort, úgyhogy mostanában gyakorlatilag minden szart elfogadnak. Viszont akkora konkurenciája lenne a kérdezőnek, hogy örülhetne, ha évi egy-két képet megvennének. 10 centes jutalékért...

A stockfotó sajnos egyre rosszabb biznisz, az embernek nagyon professzionális képeket kell készíteni, pontosan tudni kell, mire van igény (a tájkép, a kutyus meg a napfelkelte nem ilyen), és nem havi egy-két képet kell feltölteni.

2020. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!