Hogyan lehet érdekesebb képeket csinálni?

Figyelt kérdés

Elég sokat nyaralok, túrázok, stb. és ezt meg is örökítem. Nem vagyok fotós, de azért az alapokat ismerem. Most a covid alatt észre vettem, hogy nagyon egyhangúak, unalmasak a képeim. Ezalatt nem azt értem, hogy minden sz@rt megörökítek, hanem egyszerűen nem izgalmas, hiába van egy jó téma. Mivel lehet egy képet érdekesebbé tenni?

Mit érdemes tudni?

Egy Canon Eos 4000d-m van, ha valakit érdekel, mert általában minden kérdésnél ez az első: Milyen géped van?



2020. dec. 23. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
esetleg szó szerint talaj magasságba fotózod le a bizonyos dolgot és szépen be fókuszálod!néha így gyönyörű képeket lehet készíteni még telefonnal is.
2020. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel milyen géped van, azt mutasd, milyenek a képeid.

Sok dolog van, amivel érdekesebbé tehetsz egy képet - és sok van, amitől unalmas lesz.

Van témája a képeidnek? Az kevés, hogy tájkép. Egyértelmű, hogy mi a téma? Van előtér, háttér? Valami érdekeset mutatsz meg a képpel, amit nem lát minden nap az átlagember? Esetleg érdekes, nem mindennapos nézőpontból? Mert hiába szép egy naplement, ha az ember már látott nyolcezret, akkor a nyolcezeregyedik unalmas lesz.

2020. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Milyen objektív? Ha kit obi van akkor vegyél hozzá néhány rendeset.
2020. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Referencia fotókat mutass, mert a semmire nem lehet tanácsot adni.
2020. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!