Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy átlag manuál obi esetén,...

Egy átlag manuál obi esetén, a bajonettet le lehet csavarozni úgy, hogy az objektív maradék szerkezete nem kezd el szétesni?

Figyelt kérdés
Tehát le tudom szedni, úgy hogy csak vissza teszem és kész, vagy esetleg ott már vigyázni kell arra, hogy mi potyog ki belőle...
2020. dec. 28. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ööö mit szedsz le? honnan? a bajonettet?
2020. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen a bajonett nevű fémalkatrészt
2020. dec. 28. 16:45
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha normál tükörreflexes gép, nem ez a kompakt csoda, akkor úgy van kitalálva hogy bárki le tudja szedni. Ha bajonettről irsz, akkor abból indulok ki hogy ilyen a gép.

Csak arra kell figyelni, ha az ember leszedi, legjobb ha mindjárt megy rá a kupak, hogy ne porosodjon. Gondolhatod milyen buli lenne, ha terepen akarok gyorsan cserélni fixről zoomra, és potyognának a csavarok.

2020. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
már amikor fémből van...
2020. dec. 28. 16:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja, bocs félreértettem.

A nikonnál nekem elég egyszerű, nem potyog szana szét. De objektíve válogatja szerintem. Egy vr-t kell valamikor szétdöntenem, szalagkábel csere miatt.

2020. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A kérdés oka az, hogy olyan saját készítésű bajonettidomot akarok rá tenni, ami pár milliméterrel eltolja az objektívet, egyfajta közgyűrűként funkcionálva
2020. dec. 28. 16:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Azaz csökkenteni akarom a közelpontot
2020. dec. 28. 16:48
 8/16 anonim ***** válasza:
tehát a vázról akarod leszerelni a vajonettet és annak a helyére akarsz egy másikat tenni?
2020. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, de csak akkor ha nem kezd el szétesni az obi a fémbajonett eltávolítsától
2020. dec. 28. 18:00
 10/16 anonim ***** válasza:

húb..zzz...

a VÁZról

vagy az OBItól akarod leszerelni a csatlakozást? nem tom ennél magyarabbul feltenni a kérdést.


de végülis mindegy... én eddig akárhány obit szétszerdtem ott azért volt alatte bőven néhány alkatrész.

ötlet: fogod az obit és a frontlencével lefelé felállítod az asztalra és leveszed a csavarokat a bajonettről, aztán megnézed mi van ott.

2020. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!