Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért osztja fel a kamerám...

Miért osztja fel a kamerám egy 1 órás felvételt automatikusan 3 db 23 perces fájlra? Ki lehet kapcsolni, hogy az egészet egybe vegye fel?

Figyelt kérdés
Van egy Panasonic HC-V180 videokamerám és egy 1 órás felvételt automatikusan felosztja 3 db 23 perces (egy fájl kb 4GB) fájlra, ha megnézem a gépről az SD kártyát. Ha viszont a videokameráról nézem meg, akkor 1 db felvétel van. Ki lehet kapcsolni ezt a felosztást? Ha igen, hogyan?

2021. jan. 23. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

"egy fájl kb 4GB"

itt a lényeg!

ennél nagyobb fájlt nem tud kezelni!

Ha átállítod a felbontást és az 1 óra belefér 4GB-ba akkor valószinüleg nem fogja feldarabolni.

Bár ebben sem lennék biztos, van sok olyan kamera ami csak fél órát vesz fel egyhuzamban

2021. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ki lehet kapcsolni ezt a felosztást?"

nem

2021. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném a felbontást megváltoztatni.
2021. jan. 23. 20:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért probléma nekem ez, mert hetente készítek egy 1 órás videót, sokszor a beszédközben töri meg a videót, így ha egybe szerkesztem egy programmal a videókat, néha nem érteni, hogy a törésnél mit mond a szónok.
2021. jan. 23. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld exFat-ra formázni a memóriakártyát egy számítógépben, ha szerencséd van, támogatja a kamera. Valószínűleg a memóriakártya FAT32 fájlrendszerre van formázva, ami magával hozza a max. 4GB-os fájlméretkorlátot, ezért darabolja fel a kamera a videót.
2021. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én a GoPromba exFAT-ra formázott kártyát teszek és úgy is 4GB-os fájlokat csinál.


Viszont a vágásnál, vagy VLC-vel ha csak egymás után bedobálom a fájlokat simán lejátsza. Ha nem dobná fel a következő fájlnevet akkor nem is tudnám mikor volt vége az egyiknek és kezdődött a másik.


Szerintem a vágásnál szúrsz el valamit. Nincs a két klipp között valami amit automatikusan betesz a program?

2021. jan. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. A VLC-vel jó, csak a videoszerkesztővel(MAGIX Movie Studio Platinum 15.0) van valami gond, de nem tudok rájönni, hogy mit kellene másképp beállítani.
2021. jan. 24. 12:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam átformálni exFAT formátumba, de a kamera nem ismerte fel az SD kártyát.
2021. jan. 25. 12:47
 9/9 A kérdező kommentje:

Közben megtudtam oldani a problémát a videoszerkesztővel: [link]


Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 25. 14:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!