Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon (LP-6E) utángyártott...

Canon (LP-6E) utángyártott akkutöltő vélemények?

Figyelt kérdés
Van egy Canon 60D -m, de költözésnél elveszett a gyári töltője. Szeretnék venni újat, de a gyári 16e Ft körül van, míg egyes utángyártottak 3-4-5e -ért, ami azért elég jelentős különbség. Érdekelnének mások tapasztalatai, mennyire megbízhatóak, jók ezek az olcsó verziók.

2021. márc. 8. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs sem az utángyártott töltőkkel, sem az utángyártott akkukkal, amíg nem a legolcsóbbat veszed.
2021. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valahogy így. Külön jó, hogy utángyártottban van olyan, ami szivargyújtó aljzatról is megy (csak annak előny persze, akinek a szivargyújtó aljzata körül egy komplett gépjármű van). Meg van duplatöltő is.


Kérdező, csak neked gyártottak külön LP-6E aksit? Nekem LP-E6-ot adtak.

2021. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kettes, akad ott más elgépelés is, amibe beleköthetsz. Vagy azt későbbre tartogatod?
2021. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja ok, na... Nem elgépeltem, csak nem tudom megjegyezni ezeket a számomra teljesen semmitmondó típusneveket. LP-E6, LP-6E, totál hasonlóak. Szóval igen, LP-E6 -ról van szó. De mi mást gépeltem még el? A többit nem látom.


Amúgy főleg olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek van valami ilyen olcsó utángyártott töltőjük, és használták is hosszabb távon. Azt tudom, hogy a ZS kategóriás utánzatokban néha hajmeresztő megoldások vannak. Időnként szétszedtem egyik-másik cuccot, és kiderült, hogy a gagyibb kínaiakban olyan siralmasak a forrasztások, és annyira ki van spórolva minden elektronika, hogy néha még érintésvédelmileg is komoly veszélyt jelentenek. Valószínűleg a 2-3e Ft -os "Canon" töltők semmi védelmet nem biztosítanak az akkunak, csak nyomják rá a feszültséget minden vezérlés nélkül, nem állnak le, ha megtelt, nem korlátozzák a töltőáramot, stb...

2021. márc. 8. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Én anno jó sok évvel ezelőtt a 450D-hez vettem utángyártott töltőt két utángyártott akkuval ebayről, tök noname cucc volt. 4-5 éven át gond nélkül használtam.


Most a 80D-hez azt hiszem Duracell akkut vettem, az is kb. harmadába került a gyárinak, megy gond nélkül.


( A szótő és a hozzá kötőjellel kapcsolódó ragozás közé nem kell szóköz, két ilyet is vétettél. Nem tudom, a kettes észrevette-e. :D )

2021. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5: Ja, a szóközök sem elgépelés eredményei, általában így írom, lehet, hogy a helyesírási szabályzat szerint nem jól. Csak valahogy a szóközzel olvashatóbbnak tűnik, különösen amikor egy kötőjelet tartalmazó típusszámot ragozok. Pl. az "LP-E6-ot" esetében a rag beleolvad a típusba, a szóköz egyértelműbbé teszi, hol a vége.


Na de a lényeg, hogy kénytelen leszek venni egy töltőt, de csak olyat akarok, amiben van valamilyen "intelligencia", azaz figyeli a töltöttséget, és leáll, ha az akku elérte a kívánt szintet. (Gondolom, a feszültség mérésével állapítja meg.)

2021. márc. 8. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ja, a szóközök sem elgépelés eredményei..."

Igazából teljesen mindegy, amíg az érthetőséget nem befolyásolja, addig szerintem teljesen felesleges ilyesmibe belekötni, erre próbáltam a kettesnek célozni.


Én kb. ettől a szinttől mernék noname töltőt ajánlani:

[link]


Nem teljesen noname, ráadásul kicsit több funkciója is van mint a háromszor ennyibe kerülő gyárinak.

2021. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tettem egy hasznos észrevételt, miszerint saját tapasztalataim alapján egyetértek #1-el. Tettem egy hasznos javaslatot, miszerint olyant vegyen a kérdező, ami autóban is használható. Ezek után észrevételeztem, hogy elírta az akku nevét, ami Canonosnak fáj. Természetesen jön valaki, aki csak erre mondatomra élvez. :D Nem #5-re gondolok, mert ő tett hasznos megjegyzést is.


Kérdező, amiket én használtam utángyártott töltőket, azok leálltak töltés befejezve jelzéssel (egyik pont ugyanezt az akkut töltötte). De arra nem vetemedtem sose, hogy szétszedve visszakövessem, melyik mit csinál.

2021. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!