Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek ezen objektí...

Mi a véleményetek ezen objektív képminőségéről?

Figyelt kérdés
[link]
2021. márc. 20. 00:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Itt van még 1x


Kíváncsi vagyok csökken e a statisztika... :)


[link]

2021. márc. 20. 21:44
 12/21 A kérdező kommentje:

A jpeg konvertáláson kívül nem változtattam semmit


1/400s és f5,6-on készült a kép. nem tudom mit szeretnél még kihámozni az EXIF-ből?

2021. márc. 20. 21:47
 13/21 A kérdező kommentje:

#6


Nem a szemére sikeredett az élesítés ha azt nézted...

2021. márc. 20. 21:59
 14/21 anonim válasza:

#6


Nézd meg a sárkány szemei közt a fején a porszemeket!


Élességük a pixelekkel esik szét.


Persze kell hozzá megfelelő monitor és szoftver is...


Ennél élesebb obi ehhez a szenzorhoz nem kell

2021. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Azért én is megnézném, ki hogyan csinálna ilyen képet telefonnal. Ott kezdődik, hogy telefon kamerákra jellemző gyújtótávolsággal közelébe nem tudnál férkőzni a siklónak (a mft 60 mm az 120 mm ekvivalens).


Egyébként egy kép alapján valóban nem derül ki semmi, de egyébként ez egy jó objektív, még ha nem is profi kategória, neten rengeteg sample-t találni.

2021. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
7%

#15 Nem a sikló a lényeg... Azt hittem átmegy a gondolatom de úgy tűnik nem ment, és a földbe lettem pontozva... Ilyen bokeh-t egy normálisabb telefon is tud manapság.


Példának, egy-két kép, az előző Asus telefonommal:

[link]

[link]

[link]


Ráadásnak, ha már pixelelemzünk, Nokia 6.1 telefonom képe, dng-ből (légy szőre a lábán, testén):

[link]


Amúgy a képed méretileg kb. 44x33 cm-es nyomatnak felel meg 300 dpi-n. Ahogy növeled a méretet, a dpi is csökken, szóval ha nem óriásposztert akarsz nyomtatni, felesleges lovagolni a pixelélességen. Ha meg mégis, akkor se 30 centiről fogod nézni a méteres képedet. Az összhatás meg ugyanaz lesz. További kérdés? Jöhet a lepontozás.


Nem vagyok telefonmániás, nekem is van egy Pana GH2-m 14-45-el, meg egy Konica 45mm-esem, ill. Tokina 100-300 f4-em, de azért egy alapfotót nem kell isteníteni, meg egy ennyire semleges, kevés részletet bemutató téma alapján profinak ítélni egy obit.

2021. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

#16


Ezt nem gondolhattad komolyan!


Ezek a képek köszönő viszonyban sincsenek az Olympus képével


A bokeh szemcsés és ennek megfelelően nem egyenletes átmenetű.

Élessége kb mint egy kitobi


Azt se felejtsük el, hogy ez már kimaxolva fel van javítva.


Abban igazad van hogy messziről olyan mintha

2021. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 sejtettem hogy le leszek pontozva :)
2021. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

És én itt be is fejeztem.


Igen, az obid egy Canon L-es obival felér, természetfotót nyerne, remélem mostmár boldog mindenki...

2021. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#18


Nem én pontoztalak le és valószínűleg nem is velem van bajod...

2021. márc. 21. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!