Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon eos 2000D vaku kompatibi...

Canon eos 2000D vaku kompatibilitási probléma. Mit lehet ezzel tenni? Mely vakuk jók a géphez?

Figyelt kérdés

Vettem egy Canon Eos 2000D-t és vásárláskor nem figyeltem erre, de nemrég egy fotós ismerősőmnek meséltem, hogy vakut szeretnék venni. Valamilyen Yongnuo vagy Godox típust. Akkor mondta, hogy nézzem meg hány érintkező van rajta.Ekkor szembesültem vele, hogy a középső nagy érintkező nincs a gépen. Utánanéztem és rájöttem, hogy ez gyárilag hiányzik. Mit lehet ezzel tenni?


Ezt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=DGsHknZI1EE Ez működhet?

Milyen vakuk működnek vele? Milyen alternatívák vannak még?



2021. ápr. 1. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
A középső nagy szolgált arra, hogy elsüsse azokat a vakukat, amelyek nem értik a Canon vakus rendszerét, az ETTL-II-t, ezeket másképpen (mármint automatán) a gép úgysem vezérelte, a helyes expozícióhoz nem volt közük, olyan fényerővel villantak, ami a vakun be lett állítva (vannak természetesen vakuk melyeken van saját fénymérős automatizmus, hogy jó legyen az expo). Az ETTL rendszerhez illeszkedő Canon vakukat EX... Speedlite névvel keresztelték meg. Amelyik más cég által gyártott vaku névben vagy leírásban szerepel az EX vagy a Speedlite vagy az ETTL, azt a Canon EOS gépek általában tudják kezelni rendesen - legalábbis a gyártó ezt állítja. Gyakorlati tapasztalatom ebben nincs, én használt Canon EX vakukat veszek, szerintem az nem drágább egy új Bármi Más Izénél, hosszabb távon működnek okésan, s noha a Godoxról nem hallottam rosszat, a Yongnuokról épp eleget, hogy tönkremennek.
2021. ápr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
...legalábbis mindegyik gyártó ezt állítja... akart lenni
2021. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"elsüsse azokat a vakukat, amelyek nem értik a Canon vakus rendszerét, az ETTL-II-t, ezeket másképpen (mármint automatán) a gép úgysem vezérelte, a helyes expozícióhoz nem volt közük, olyan fényerővel villantak, ami a vakun be lett állítva"


Netto ostobaság. Az összes vaku ugyanúgy működik. A Canon részéről a nem szabványos érintkezőelhelyezés nem több vendor lockingnál, azaz, hogy a Canon a saját maga által gyártott vakukat erőlteti, hogy nagyobb bevételre tegyen szert. Nem véletlen, hogy Amerikában és a világ összes többi részén undorodnak a Canon-tól, mert az egy bekorlátozott sz.r rendszer.

2021. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rossz a sorrend! Így a jó:

Az összes vaku ugyanúgy működik. - Netto ostobaság.

Már hogy működne ugyanúgy? :D :D :D

2021. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A redőnnyel szinkronban villan el. Szerinted ha kicsit is máshogy működne, akkor jó lenne az expo? Olyan egyszerű dolgok ezek, csak szeretik szoftveres, hardveres mókolásokkal ellehetítleníteni a 3rd party gyártókat...
2021. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól még marhára nem lesz jó az expó, ha csak annyit tud egy vaku, hogy a redőnnyel szinkronban tud elvillanni. :D Pont akkora villanásnak kell lennie, hogy jó legyen az expó. Meglep azért, hogy ez új információ a számodra... És ezt vezérli a váz a gyártmányra jellemző módon a többi érintkezőn át. Is. Mert például a vázon keresztül is lehet átállítani azokat a paramétereket, melyeket régebben csak a vakun levő gombokkal lehetett változtatni.

A vezeték nélküli vakuvezérlésről már nem is beszélve.

Vendor locking, mi? :D

2021. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezt állítottam én is kevésbé részletesen. Ha nem hiszed el, hogy a vakuknak ugyanaz a működési elvük, akkor nézd meg miket tudsz állítani rajtuk alap paramétereket. Az összesen pontosan ugyanazokat lehet beállítani, kell is a helyes expo eléréséhez. Szerinted mi a különbség abban, hogy ezeket a paramétereket egy érintkezővel arrébb adod át a vázról? Szoftveresen semmi. Hardveresen annyi, hogy az érintkezőt máshová kell elhelyezni, különben nem fog tudni összecsatlakozni. Ez mit is jelent? Jah, vendor locking.
2021. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látom, kár ezt magyarázni. :D
2021. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyarázd el nyugodtan. Miért van máshol az érintkező Canon rendszereken?
2021. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!