Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az miből táplálkozik, hogy...

Az miből táplálkozik, hogy egy képen nem helyes ha fekete vagy fehér pixel van? Azaz, hogy a hisztogram nem kenődhet fel az oldaltengelyekre?

Figyelt kérdés
Nem a téma alul- vagy túlexponáltságáról van szó, hanem hogy a háttér sem lehet.
2021. ápr. 2. 09:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Már többször hallottam, hogy pl. versenyeken megnézik a hisztogramot, és ha sok a képen a fehér vagy a fekete akkor helyből le van pontozva.
2021. ápr. 2. 09:50
 2/16 savanyújóska ***** válasza:
Mert at érzékelből adódóan mindkettő azt jelenti, hogy a működési tartományán kívüli mennyiségű fény jutott oda, amit neked, mint hozzáértő fotósnak ki kell tudnod szűrni és/vagy javítani.
2021. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy itt a neten egyesek ezelőtt majdnem két évtizeddel ezt kitalálták, hogy a kiégés meg a bebukás az abszolút bűn. Ami végülis bizonyos fokon túl egy hülyeség. Hiszen Ansel Adams is azt mondta, ki kell jelölni a képen a legvilágosabb és a legsötétebb részt, amiben még részleteket óhajtunk látni.


De ettől az előítélettől már soha nem szabadulunk meg. Én egyszer teljesen komolyan írtam valahol, hogy fényképeztem egy lovas huszárt (huszárt lovon, teljes alakos képet), de a mentéjén felülről a harmadik gombon az ezüst díszítés becsillant, az baj? Teljesen komolyan írták, hogy igen. :D


Természetesen átlag témánál lehet arra törekedni, hogy mindenben legyenek részletek, de egy ellenfényes sziluettet akkor így soha nem lehetne előállítani.


Színesnél ezen felül persze még az is probléma, hogy ott a mindhárom csatornában 100 %-os telelövöttség az a színt meghamisítja, elvégre az fehér, sötétítve meg szürke, de alighanem az nem szürke volt. Ez tehát valóban ronda. Mondjuk az arcra mérek fényt, ami félig árnyékban van, az bőrszínű lesz/lehet - de a karja meg kilóg a napra, hát az fehér lesz.

2021. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A kérdés pont arra vonatkozik, hogy miért kell/kéne kiszűrni?

Tehát alapos szakmai indokokra vagyok kíváncsi.

2021. ápr. 2. 13:34
 5/16 A kérdező kommentje:
#4-es 2-es hozzászóláshoz volt válasz.
2021. ápr. 2. 13:35
 6/16 A kérdező kommentje:

#2


Bocs így utólag értem a lényeget.

Egyetérteni nem tudok vele mert egy képet a fényképezőgép működésétől függetlenül kéne értelmezni, de OK megértettem!

2021. ápr. 2. 14:07
 7/16 anonim ***** válasza:

#3


Már csak azért is furcsa hozzáállás mert van olyan irányzat, hogy fekete hátteres fotózás.


Másrészt a fekete és a fehér színeket is a gép állítja elő akkor miért ne lehetne használni?

(tehát nem utólagos manipulációval érik el)

2021. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Van sok ilyen fóbia szakmai körökben, mint pl. a vízszintes horizont és egyebek. Persze nem arról van szó hogy ne lennének olyan területek ahol ennek jelentősége van...


Itt van a 2016-os Év természetfotósa pályázat néhány nyertes alkotása


több kép hisztogramja simán felnyalja a 0ás tengelyt. Köztük Máté Bencéjé is. Tehát a fekete fóbia már 2016ban biztosan megdőlt!


[link]

2021. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Tehát a fekete fóbia már 2016ban biztosan megdőlt!"

Nem nagyon hiszem, hogy az ilyen hátterű képekről folyt volna a beszélgetés.

2021. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindenféle fotóról folyik a beszélgetés és főleg arról,hogy helyes e (valószínűleg) speciális területeken megfogalmazott elvárások általánosítása
2021. ápr. 3. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!